8.novembris. 2015. 10:21

Latvijas U-21 futbola izlase 7. novembra vakarā ar avio reisu caur Maskavu ir devusies uz Horvātijas pilsētu Dubrovniku, kur valstsvienība turpmākās dienas gatavosies 2017. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei ar Melnkalni. Intervijā LFF.lv valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs uzsver, ka izšķirošais faktors sekmīga rezultāta sasniegšanai Melnkalnē būs komandas spēlētāju emocionālā un funkcionālā sagatavošana pašmāju sezonas noslēgumā.

Latvijas U-21 izlases kandidātu saraksts spēlei ar Melnkalni

INTERVIJA AR DAINI KAZAKEVIČU

“Spēlei pret Melnkalni, manuprāt, tika uzaicināti visi šobrīd labākie Latvijas U-21 spēlētāji. Lielu izmaiņu, salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Moldovu, nav. Pēc ilgākas pauzes atgriezies Sergejs Vorobjovs. Diemžēl mūsu komandai nevarēs palīdzēt Antonijs Černomordijs, kurš tieši šodien [7. novembrī – LFF.lv] spēlē Poznaņas “Lech” dublieru rindās salauza degunu, tādējādi traumas dēļ izlaidīs maču ar Melnkalni,“ attiecībā par izsaukto kandidātu sarakstu izteicās Dainis Kazakevičs.

“Melnkalnē mūs sagaida sarežģīta spēle, jo, pirmkārt, praktiski absolūtais izlases kandidātu vairākums pārstāv Latvijas čempionāta klubus, kur sezona šobrīd novembrī jau ir beigusies. Garā sezona spēlētājiem radīja emocionālu un fizisko nogurumu.

Tādējādi viens no galvenajiem uzdevumiem spēlētājiem nometnē ir atjaunoties pēc iepriekšējām klubu spēlēm, kā arī funkcionāli un emocionāli sagatavoties noslēdzošajai gada spēlei izlases rindās, kas mūsu komandai, ņemot vērā pašreizējo situāciju kvalifikācijas apakšgrupas tabulā, ir ļoti izšķiroša, skatoties uz visu atlases turnīru turpinājumā,’’ par Latvijas izlases uzdevumiem gaidāmajā spēlē ar Melnkalni izsakās U-21 valstsvienības galvenais treneris.

“Novembra treniņnometne savlaicīgi un apzināti tika plānota izbraukumā. Lai gan šis rudens ir pietiekoši labs, taču mums lēmums bija jāpieņem jau vairākus mēnešus iepriekš, tāpēc novembrī nolēmām neriskēt, jo citādākā situācijā mums Latvijā nebūtu iespējams trenēties uz kvalitatīviem dabīgajiem laukumiem. Tādējādi spēlei ar Melnkalni mēs gatavosimies tās kaimiņvalstī Horvātijā, kur radīti visi apstākļi labam sagatavošanās posmam, turklāt arī no finansiālās puses izmaksas nometnes organizēšanai Dubrovnikā neatšķiras no tā, ja nometne tiktu rīkota Latvijā. Vienlaikus no loģistikas un spēku patēriņa viedokļa raugoties, mums nevajadzēs veikt garo pārlidojumu neilgi pirms spēles sākuma, jo ieradīsimies tur jau svētdien. Mūsuprāt, šajā ziņā tas ir optimālais sagatavošanās variants,” attiecībā uz U-21 izlases novembra treniņnometnes rīkošanas vietas izvēli skaidro Dainis Kazakevičs.

“Melnkalnes izlases spēles stils ir orientēts uz uzbrukuma futbolu. Spēcīgākie un bīstamākie pretinieku komandas spēlētāji ir tieši uzbrukuma grupā. Līdz ar to mūsu uzdevums būs censties neitralizēt pretinieku stiprās puses un censties nospēlēt ar savām spēcīgajām pusēm.

Uzskatu, ka arī šajā spēlē ļoti būtisks faktors būs tas, kā mēs nospēlēsim pie standartsituācijām, jo pēdējā spēlē ar Moldovu lielā mērā uzvarētāju noteica tieši ļoti kvalitatīva spēle sājā elementā,” nākamā pretinieka stilu un Latvijas izlases pretargumentus pirms došanās uz treniņnometni raksturo Dainis Kazakevičs.


Intervija ierakstīja 7. novembra vakarā pirms komandas došanās uz Horvātiju

Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti