9.jūlijs. 2016. 16:55

Piektdien, 8. jūlijā, norisinājās šīgada ceturtais sieviešu futbola attīstības brauciens, kad Latvijas Futbola federācijas (LFF) delegācija viesojās Talsu novadā, Laidzes pagastā, pie FK Laidze jaunajām futbolistēm. Atklātajā paraugtreniņā Laidzes stadionā piedalījās 14 Laidzes un Talsu jaunās futbolistes, kuras dzimušas no 2003. līdz 2006. gadam.

Pie jaunajām FK Laidze futbolistēm viesojās LFF Sieviešu futbola attīstības speciālists Jevgēnijs Gedertsons un Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases kapteine, sieviešu futbola vēstnese Anastasija Ročāne. Kluba rīcībā šajā attīstības braucienā nonāca LFF dāvanu komplekts ikdienas treniņu atvieglošanai. Tāpat futbolistes tika pie dažādām pārsteiguma balvām, kā arī varēja uzzināt vairāk par sieviešu futbolu Latvijā un šī sporta veida piedāvātajām iespējām.

 LFF sieviešu futbola attīstības brauciena video apskats

 Foto no attīstības brauciena

Viesošanās noritēja saulainā un mājīgā atmosfērā, par ko parūpējās arī kluba vadītājs un treneris Jānis Motivāns, kā arī Talsu NSS direktors Kaspars Sakniņš.

"Ļoti patīkami, ka Laidzē iespēja nodarboties ar futbolu ir ne tikai ciemata, bet visa Talsu novada meitenēm. Talsu novadā veidojas pieklājīga sieviešu futbola sistēma, jo pašlaik tur ir gan meiteņu komandas, gan Latvijas Sieviešu pirmās līgas čempionāta komanda, kurā spēlē arī vairākas jaunatnes izlašu futbolistes. Šāda futbola hierarhija jaunajai paaudzei sniedz stimulu attīstīties, jo viņas redz konkrētu mērķi, uz kuru tiekties," izceļ J. Gedertsons. "Prieks, ka meitenes interesējas par futbolu un uzdeva ļoti interesantus jautājumus. Viņas acīmredzami vēlas izaugt par labām futbolistēm, kuras nākotnē pārstāvēs Latvijas izlasi. Ceram, ka šī brauciena rezultātā futbolā iesaistīto meiteņu skaits Talsos tikai augs."

Sieviešu futbola attīstības braucieni norisinās kampaņas "Es spēlēju futbolu, nāc arī Tu" ietvaros, popularizējot jauno futbola meiteņu vidū šī sporta veida vērtības, pieejamību un piemērotību ikvienam. Pērn šādus braucienus uzņēma JDFS Alberts, AFA Olaine, FK Liepāja, FK Iecava un FK Tukums 2000. Tikmēr 2016. gada martā veiksmīgi norisinājās viesošanās pie FK Dinamo Rīga futbolistēm, aprīlī LFF delegāciju uzņēma SK Babīte meitenes, bet maijā attīstības brauciena galamērķis bija FA Ventspils meiteņu treniņu grupa.

Visiem Latvijas sieviešu un meiteņu futbola notikumiem iespējams sekot līdzi "Facebook" lapā "Sieviešu futbols".

Sieviešu futbola attīstības braucieni norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu - "Bella" zīmolu pārstāvošo "TZMO Latvija" kompāniju, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti