26.augusts. 2016. 18:13

Ar spēlēm Iecavā piektdien, 26. augustā, tika pielikts punkts Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāta sezonai U-12 vecuma grupā jeb starp 2004./2005. dzimšanas gada meitenēm. Savā starpā tikās piecas komandas, kas čempionāta otrajā posmā sacentās A apakšgrupā, sadalot medaļas un nākamās divas vietas aiz goda pjedestāla. Par pirmās vietas ieguvējām kļuva Rīgas Futbola skolas meitenes.

Šajā vecuma grupā sezona tika aizvadīta divos posmos. Pirmajā posmā kopumā desmit komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, aizvadot spēles Iecavā, Ventspilī, Liepājā un Rīgā, bet otrajā posmā tās, ņemot vērā pirmajā posmā uzrādītos rezultātus, sadalījās A un B grupās, kur noskaidroja komandu galējo vietu izkārtojumu kopvērtējumā. Otrā posma A grupā cīņā par medaļām devās jaunās futbolistes no AFA Olaine, Rīgas Futbola skolaFK IecavaFS METTA/OSC un SK Imanta komandām.

 Spēļu un apbalvošanas foto galerija

Ļoti aizraujošā cīņā kopvērtējuma tabulas augšgalā ar trim uzvarām un vienu neizšķirtu finišēja gan Rīgas Futbola skola, gan FS METTA/OSC. Tā kā komandu savstarpējais mačs noslēdzās neizšķirti 4:4, pirmo vietu Rīgas Futbola skolai nodrošināja nedaudz labāki rādītāji visās spēlēs kopumā gūtajos un zaudētājos vārtos. Ar sešiem punktiem trešajā vietā ierindojās FK Iecava jaunās futbolistes.

Rezultāti un kopvērtējuma tabulas

Trīs labākās komandas saņēma medaļas, kausu un īpašu pārsteigumu no Latvijas Futbola federācijas (LFF) - dāvanu kārti 15 biļetēm uz 2. septembra vīriešu nacionālo izlašu pārbaudes spēli starp Latvijas un Luksemburgas futbolistiem "Skonto" stadionā. Par veselīgām un garšīgām balvām visām dalībniecēm parūpējās "Danone".

"Priecē, ka U-12 vecuma grupas čempionātā piedalījās desmit komandas, kas ir vislielākais komandu skaits sieviešu futbola čempionātos. Tas liecina par lielu izaugsmi meiteņu futbolā, kas ļauj cerēt uz nopietnu Latvijas izlases pastiprināšanos nākotnē," izceļ LFF Sieviešu futbola nodaļas speciālists Jevgēnijs Gedertsons.

Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāts ir vasaras sezonas galvenās Latvijas sacensības futbolā meitenēm no 2002. līdz 2008. dzimšanas gadam, kas norisinās trīs vecuma grupās. Šosezon visās vecuma grupās kopā startē 25 komandas, kas ir par astoņām vienībām vairāk nekā pērn. Kamēr U-14 vecuma grupā spēles notiek pēc formāta 8:8, abās jaunākajās grupās cīņas rit pēc formāta 6:6. Abās vecākajās grupās vienas spēles ilgums ir 2x15 minūtes, bet jaunākajā grupā – 2x10 minūtes.

Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāts norisinās sadarbībā ar zīmoliem "Bella" un "Actimel". "Bella" zīmolu pārstāvošā "TZMO Latvija" kompānija, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā, kopš 2016. gada janvāra ir Latvijas sieviešu futbola patrons, bet piena produktu ražotāja "Danone" zīmols "Actimel" iesaistās meiteņu čempionāta izšķirošo spēļu atbalstīšanā kā tā lieldraugs, atgādinot sacensību dalībniecēm par to, ka spēcīga imūnsistēma palīdz būt veselām.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti