8.marts. 2018. 15:47

Ar Rīgas Futbola skolas uzvaru 7. un 8. martā Elektrum Olimpiskajā centrā aizvadīts otrais Pavasara kausa izcīņas turnīrs U-16 meiteņu komandām. Kamēr Rīgas Futbola skola par turnīra čempioni kļuvusi otro gadu pēc kārtas, uzreiz aiz viņām kopvērtējumā pēc sīvas klātienes un neklātienes spēkošanās palika citas galvaspilsētas pārstāves no FS Metta/OSC vienības.

 FOTO GALERIJA


Piecas komandas divu dienu garumā aizvadīja viena apļa turnīru, katrai no tām tiekot pie vismaz viena punkta.

Rīgas Futbola skola pirmajos trīs mačos svinēja panākumus pār FK Iecava/FK Jelgava (6:0), SK Super Nova (8:0) un AFA Olaine (2:1), bet FS Metta/OSC šīs pretinieces apspēlēja ar attiecīgi 2:0, 3:0 un 4:2. Līdz ar to turnīra čempions izšķīrās abu komandu savstarpējā mačā pašā sacensību noslēgumā, kas noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0. Pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai, pirmo vietu izcīnīja Rīgas Futbola skola, bet FS Metta/OSC tāpat kā pērn ierindojās otrajā pozīcijā.

Ar četriem punktiem trešo vietu izcīnīja AFA Olaine, kamēr FK Iecava/FK Jelgava un SK Super Nova iekrāja attiecīgi divus un vienu punktu.

TURNĪRA REZULTĀTI

Par turnīra labāko spēlētāju tika nosaukta Diāna Suvitra (Rīgas Futbola skola), bet labākās vārtsardzes balvu izpelnījās Laura Siņutkina (FS Metta/OSC). Komandu individuāli labāko spēlētāju balvas ieguva Vasilisa Sadikova (Rīgas Futbola skola), Tīna Zankovska (FS Metta/OSC), Linda Sazanova (AFA Olaine), Madara Beitiņa (FK Iecava/FK Jelgava) un Sofija Šļahtina (SK Super Nova). Sacensību laureātes apbalvošanā sveica Latvijas Futbola federācijas (LFF) izpilddirektors Edgars Pukinsks un LFF Sieviešu futbola nodaļas speciālists Jevgēnijs Gedertsons.

 SPĒĻU IERAKSTS (1)

 SPĒĻU IERAKSTS (2)

 SPĒĻU IERAKSTS (3)

Pavasara kausa sacensības šīs vecuma grupas spēlētājām futbolā 11:11 pirmoreiz tika ieviestas pērn ar mērķi popularizēt meiteņu futbolu Latvijā, sniegt lielāku spēļu praksi U-16 vecuma grupas komandām un sekmēt spēlētāju pāreju no futbola 8:8 uz futbolu 11:11. Sacensībās piedalās 2002.-2004. dzimšanas gada futbolistes. Komandas pieteikumā var iekļaut divas 2005. gadā dzimušas spēlētājas, bet spēles protokolā uz konkrētu kārtu drīkst iekļaut tikai vienu 2005. gadā dzimušu spēlētāju.

Pirms gada par pirmajām Pavasara kausa ieguvējām kļuva Rīgas Futbola skolas meitenes, izšķirošajā spēlē pēcspēles sitienos uzvarot vienaudzes no FS Metta/OSC. Trešajā vietā ierindojās Olaines un Iecavas apvienotā komanda.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu - "Bella" zīmolu pārstāvošo "TZMO Latvija" kompāniju, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti