24.augusts. 2016. 14:35

Ar spēlēm Iecavā piektdien, 26. augustā, tiks pielikts punkts Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāta sezonai U-12 vecuma grupā jeb starp 2004./2005. dzimšanas gada meitenēm. Savā starpā tiksies piecas komandas, kas čempionāta otrajā posmā sacenšas A apakšgrupā, sadalot medaļas un nākamās divas vietas aiz goda pjedestāla.

Šajā vecuma grupā sezona tiek aizvadīta divos posmos. Pirmajā posmā kopumā desmit komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, aizvadot spēles Iecavā, Ventspilī, Liepājā un Rīgā, bet otrajā posmā tās, ņemot vērā pirmajā posmā uzrādītos rezultātus, sadalījās A un B grupās, kur noskaidro komandu galējo vietu izkārtojumu kopvērtējumā.

Kamēr otrā posma B grupas komandas savas šīs sezonas cīņas jau ir noslēgušas, A grupas vienībām aiz muguras ir pirmais sabraukums, kas 16. augustā norisinājās Olainē. Piektdien Iecavā norisināsies otrā sabraukuma spēles, kas Iecavas pilsētas stadionā sāksies plkst. 11:00. Dienas gaitā norisināsies kopumā pieci mači, bet plkst. 14:20 paredzēta komandu apbalvošana.

Spēļu kalendārs un kopvērtējuma tabulas

Cīņā par medaļām dosies jaunās futbolistes no AFA Olaine, Rīgas Futbola skola, FK Iecava, FS METTA/OSC un SK Imanta komandām. Pirmajā sabraukumā tās paguva aizvadīt katra pa divām spēlēm, pēc kurām situācija kopvērtējuma tabulā ir ļoti saspringta – pa četriem punktiem ir Rīgas Futbola skolai un FS METTA/OSC, bet ar trim punktiem seko AFA Olaine un FK Iecava. Tikmēr SK Imanta pārstāvēm pie punktiem līdz šim nav izdevies tikt.

Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāts ir vasaras sezonas galvenās Latvijas sacensības futbolā meitenēm no 2002. līdz 2008. dzimšanas gadam, kas norisinās trīs vecuma grupās. Šosezon visās vecuma grupās kopā startē 25 komandas, kas ir par astoņām vienībām vairāk nekā pērn. Kamēr U-14 vecuma grupā spēles notiek pēc formāta 8:8, abās jaunākajās grupās cīņas rit pēc formāta 6:6. Abās vecākajās grupās vienas spēles ilgums ir 2x15 minūtes, bet jaunākajā grupā – 2x10 minūtes.

Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāts norisinās sadarbībā ar zīmoliem "Bella" un "Actimel". "Bella" zīmolu pārstāvošā "TZMO Latvija" kompānija, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā, kopš 2016. gada janvāra ir Latvijas sieviešu futbola patrons, bet piena produktu ražotāja "Danone" zīmols "Actimel" iesaistās meiteņu čempionāta izšķirošo spēļu atbalstīšanā kā tā lieldraugs, atgādinot sacensību dalībniecēm par to, ka spēcīga imūnsistēma palīdz būt veselām.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti