12.jūnijs. 2017. 09:16

Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāta pirmās spēles aizvadījušas arī U-12 vecuma grupas A apakšgrupas komandas, no kurām četras jau pirmajā sabraukumā iekrāja vismaz trīs punktus.

Pirmo sabraukumu A apakšgrupas vienības aizvadīja 8. jūnijā NSB Arkādija laukumā Rīgā, kur vislabāk veicās Rīgas Futbola skola pārstāvēm – uzvaras pār FS Metta/OSC (3:0) un Dinamo Rīga (6:1), kas deva maksimāli iespējamos sešus punktus. Pa trim punktiem tikmēr ieguva jau pieminētās FS Metta/OSC un Dinamo Rīga komandas, kā arī Šitika FA/74. vsk futbolistes, kamēr zaudējumus abos aizvadītajos mačos piedzīvoja FK Dinamo Rīga jeb šī kluba otrā komanda.

 SABRAUKUMA FOTO GALERIJA

U-12 vecuma grupas rezultāti un kalendārs

A apakšgrupas vienības otro sabraukumu aizvadīs 14. jūnijā Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas laukumā, bet divas dienas vēlāk Olaines pilsētas stadionā otrajā sabraukumā tiksies arī šī vecuma B apakšgrupas vienības.

Kā ziņots, Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionātā piedalās kopumā 34 komandas, kas sacenšas četrās vecuma grupās. Pirmoreiz turnīra vēsturē ieviesta U-16 vecuma grupa, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sacensību dalībnieku rindas ļāvis palielināt par uzreiz deviņām komandām.

Līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionātā norisinās turnīri U-14 (2003. dzimšanas gads un jaunākas), U-12 (2005. dzimšanas gads un jaunākas) un U-10 (2007. dzimšanas gads un jaunākas) vecuma grupās. Kamēr U-14 meitenes sacenšas futbolā 8:8, abās jaunākajās grupās spēles notiek pēc formāta 6:6. Turklāt pašā jaunākajā grupā, kurā meitenes sper savus pirmos soļus futbolā, cīņas norisinās bez rezultātu fiksēšanas kopvērtējuma tabulā. Pirmoreiz čempionāta vēsturē izveidota U-16 (2001. dzimšanas gads un jaunākas) vecuma grupa, kurā spēles notiek pēc formāta 11:11. Šāds jaunievedums komandām un futbolistēm ir kā papildu iespēja nodrošināt plūstošu pāreju no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.

Jūnija garumā dažādo vecuma grupu sabraukumus uzņem laukumi Iecavā, Olainē, Tukumā, Rīgā, Liepājā un Piņķos. Pēc tam sezona turpināsies augustā, kad trīs vecākajās grupās tiks noskaidrots komandu sadalījums pa vietām, kā arī noslēdzošos sabraukumus aizvadīs jaunākās čempionāta dalībnieces. Kamēr U-16 vecuma grupā vietu sadalījums tiks noteikts pēc divu apļu turnīra, U-14 un U-12 vecuma grupās pēc apakšgrupu spēlēm sekos otrā posma mači, kur komandas būs sadalītas pēc pirmā posma rezultātiem.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu - "Bella" zīmolu pārstāvošo "TZMO Latvija" kompāniju, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti