31.oktobris. 2017. 16:45

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs izsaka pateicību ilggadējam komandas kapteinim Kasparam Gorkšam, kurš pēc divpadsmit gadus ilgās karjeras valstsvienībā vakar, 30. oktobrī, publiski paziņoja par tās noslēgumu

 Kaspara Gorkša 13 spilgtas epizodes Latvijas nacionālās izlases kreklā

"Kā izlases futbolistu Kasparu atcerēšos un par viņu šobrīd varu teikt tikai to labāko. Viņš aizvadīja gandrīz deviņdesmit spēles valstsvienības rindās. Tas nozīmē, ka šajā periodā viņš ir piedalījās praktiski visās spēlēs. Tas nav tik vienkārši. Kaspars allaž spēlēja izlases pamatsastāvā. Viņš vienmēr bija gatavs atbraukt no kluba un palīdzēt mūsu izlasei. Saistībā ar viņa vārdu nāk atmiņā gan gūtie vārti, gan arī izcīnītās uzvaras. Kā galvenais treneris šobrīd varu izteikt pateicības vārdus Kasparam par paveikto darbu un talantu, kuru viņš pilnībā atdeva mūsu valstsvienībai," šādi par K. Gorkša ieguldījumu Latvijas izlasē izsakās tās pašreizējais galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

"Latvijas izlasē notiek paaudžu nomaiņa. Šobrīd varam atcerēties daudzus lieliskus futbolistus un īpaši mūsu komandas izcilos aizsargus. Kasparu varam ievietot vienā rindā ar pašmāju labākajiem futbolistiem. Kā komandas kapteinis visu šo gadu laikā Kaspars saskārās ar papildus slodzi un atbildību. Esmu pateicīgs viņam par ieguldījumu un aizvadītajām spēlēm. Novēlu veiksmi turpmākajā karjeras posmā!" piebilst treneris.

Aleksandrs Starkovs arī atklāja, ka individuālā saruna ar K. Gorkšu viņam bija jau iepriekšējā nedēļā. "Pieņemu, ka Kasparam personīgi tas bija grūts lēmums. Viņš ir pieaudzis cilvēks. Domāju, ka šāds lēmums tika nopietni izsvērts un pieņemts apdomīgi. Kaspars pavadīja daudzus gadus Latvijas izlasē. No futbola sabiedrības puses lēmums par karjeras beigšanu jāuztver ar sapratni," norāda Aleksandrs Starkovs.

Pēc Kaspara Gorkša karjeras noslēguma futbola līdzjutējiem saistošs jautājums ir par turpmāko komandas kapteiņa apsēja likteni. Aleksandrs Starkovs ieviesa skaidrību arī šajā jautājumā. "Kapteiņa izvēles process valstsvienībā parasti notiek pirms kvalifikācijas cikla sākuma. Šobrīd Pasaules kausa kvalifikācija mūsu komandai ir noslēgusies. Pirms iepriekšējā cikla par kapteini tika izvēlēts Kaspars Gorkšs, kamēr vicekapteiņa funkcijas pildīja Andris Vaņins. Attiecīgi tuvākajās spēlēs līdz nākamā kvalifikācijas cikla sākumam Latvijas izlases kapteiņa pienākumus pildīs Andris Vaņins, kurš tāpat kā Kaspars arī ir īsts kapteinis. A. Vaņins vienmēr laukumā spēlē ar 100 procentu atdevi un atbalsta komandas biedrus grūtā brīdī."

Aleksandrs Starkovs arī atzīmēja, ka šobrīd varam atcerēties daudzus izcilus valstsvienības futbolistus, kuriem karjeras noslēgumā tika organizēta atvadu spēle vai simboliskā maiņa. Par šādu iespēju būtu jāpadomā arī Kaspara Gorkša sakarā. "Šādiem spēlētājiem kā Kaspars Gorkšs, kas valstsvienībā aizvadīja gandrīz 90 spēles, viennozīmīgi nepieciešams cienīgi pateikties. Ir jāpadomā par iespēju Kasparam uzvilkt Latvijas izlases kreklu vēl vienu reizi, un šādai spēlei jābūt organizētai savu līdzjutēju klātbūtnē," norādīja galvenais treneris.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti