29.aprīlis. 2016. 19:50

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatā piektdien, 29. aprīlī, federācijas ikgadējā Kongresā uz četru gadu termiņu tika pārvēlēts līdzšinējais LFF prezidents Guntis Indriksons, kurš ieguva 84 klātesošo federācijas biedru atbalstu.

 LFF KONGRESS 2016, pilnais ieraksts - 1. daļa

 LFF KONGRESS 2016, pilnais ieraksts - 2. daļa

 LFF KONGRESS 2016, pilnais ieraksts - 3. daļa

No 105 uz Kongresa sākumu balsstiesīgajiem LFF biedriem dalībai tajā reģistrējās 96 biedri, Kongresa gaitā pievienojoties arī 97. biedram. Kongresa gaitā biedri nobalsoja par atklātu vēlēšanu procesu visās vēlēšanas pozīcijās.

 Foto no Kongresa norises

Kongresa dalībniekus uzrunāja FIFA attīstības speciāliste Eva Pasquier, kura izcēla LFF labo pārvaldību un finansiālo resursu uzraudzību, kā arī rūpīgi sagatavoto LFF attīstības plānu, kas pirmoreiz tika LFF biedriem prezentēts šī Kongresa laikā. Tāpat ar uzrunām Kongresā uzstājās Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs un Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, kā arī no LFF vadības puses tika pasniegtas piemiņas zīmes līdzšinējiem LFF Valdes locekļiem un juridisko komisiju vadītājiem.

Saskaņā ar LFF Statūtu 14. pantu, Kongresam ir tiesības lemt par LFF biedru izslēgšanu, ja tiek konstatēta kāda biedra neatbilstība LFF biedra statusam saskaņā ar LFF Statūtu 14. pantu. LFF biedri, kas tika virzīti izslēgšanai saskaņā ar LFF Statūtu 14. pantu, bija Salaspils Futbola Centrs un FC Daugava. Šo biedru izslēgšana no biedru rindām tika atbalstīta ar 93 balsīm par.

LFF līdzšinējais prezidents Guntis Indriksons, uzrunājot klātesošos ar sava darba ziņojumu, veltīja pateicības vārdus kolēģiem un atbalstītājiem, kā arī izcēla paveikto un cerēto Latvijas futbola infrastruktūras attīstībā. Guntis Indriksons akcentēja arī vērā ņemamo izaugsmi visos futbola attīstības segmentos pēdējo gadu laikā un atgādināja, ka līdz šim auglīgā cīņa pret rezultātu ietekmēšanu sportā nav beigusies. Tāpat prezidents pauda gandarījumu par ilgu gadu laikā panākto stabilo finansiālo situāciju federācijā, kas tai ļauj realizēt daudzās pašmāju klubu atbalsta programmas.

 Latvijas futbols – Kongresa video

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis savā ziņojumā par padarīto aizvadītajā gadā iezīmēja virzienus, kādos tika ieguldīts federācijas 2015. gada budžets, kā arī visu LFF nodaļu galvenos ikdienas pienākumus, iesaistītos cilvēkus un līdzšinējos veikumus.

 Latvijas futbols 2012-2016 skaitļos un faktos

Pirms LFF prezidenta, Valdes, viceprezidentu un juridisko komisiju sastāvu balsojuma abi prezidenta amata kandidāti uzrunāja biedrus, izceļot savu darbības programmu galvenos akcentus, bet biedriem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus gan prezidenta amata, gan Valdes locekļa amata kandidātiem.

LFF biedri atklātajā balsojumā ievēlēja sekojošus LFF Valdes locekļus četru gadu darba termiņam viņu atbildības segmentos:

 • Tiesnešu attīstība – Vadims Direktorenko (55 balsis par)
 • Jaunatnes futbola attīstība – Arturs Zakreševskis (60 balsis par)
 • Tautas futbola attīstība – Dainis Gudermanis (70 balsis par)
 • Treneru attīstība – Aleksandrs Starkovs (57 balsis par)
 • Sieviešu futbola attīstība – Žoržs Tikmers (84 balsis par)
 • Infrastruktūras un reģionālā attīstība – Vladimirs Žuks (62 balsis par)
 • Izglītības segmenta attīstība – Juris Keišs (52 balsis par)
 • Klubu sacensību attīstība – Aleksandrs Isakovs (86 balsis par)
 • Elites futbola attīstība – Māris Verpakovskis (91 balss par)

LFF Valdes loceklis netika ievēlēts Futbola biznesa attīstības segmentā, kur neviens no kandidātiem nesaņēma balsu vairākumu. Virzītie kandidāti Emīls Latkovskis un Guntis Blumbergs ar 77 balsīm par tika kooptēti dalībai LFF Valdes sēdēs bez balsstiesībām.

Pārvēlētais LFF prezidents Guntis Indriksons biedru balsojumam kā LFF pirmo viceprezidentu virzīja Māri Verpakovski, bet kā otro viceprezidentu – Žoržu Tikmeru. Šīs kandidatūras tika apstiprinātas ar 90 balsīm par.

Saskaņā ar LFF Statūtu 24. un 43. pantu Kongresam bija jāievēl LFF juridisko institūciju priekšsēdētājus, to vietniekus un locekļus sekojošās komisijās - Spēlētāju statusa un pāreju, Disciplinārlietu, Klubu licencēšanas un Apelāciju komisijās:

 • Jaunievēlētā Disciplinārlietu komisija – Jānis Pavlovskis (priekšsēdētājs), Valērijs Barkovs, Juris Liepiņš (69 balsis par)
 • Jaunievēlētā Spēlētāju statusa un pāreju komisija – Matīss Šķiņķis (priekšsēdētājs), Māris Logins, Sergejs Usačovs (62 balsis par)
 • Jaunievēlētā Klubu licencēšanas komisija – Āris Kakstāns (priekšsēdētājs), Larisa Pramneka, Artjoms Kalacs, Ieva Otomere, Pāvels Tjuševs (79 balsis par)
 • Jaunievēlētā Apelāciju komisija – Aivars Bergers (priekšsēdētājs), Reinis Papulis, Aleksandrs Birnsons (73 balsis par)

Kongresa ietvaros LFF biedru rindās tika uzņemti sekojoši 14 līdzšinējie LFF biedru kandidāti (83 balsis par) - Bērnu futbola klubs Salaspils, FK "Rīnūži Rīga", Futbola klubs "Saules Puikas", SK Krimulda, Saldus Sporta skola, Biedrība "Es Par Futbolu", Biedrība Futbola skola RIKOR, Riga Football Club, FK Iecava, Vidzemes futbola centrs, Bauskas novada BJSS, Sporta klubs UPESCIEMS, Futbola Klubs Kuivižu Spartaks, Futbola klubs Laidze.

Kongresa ietvaros par LFF biedru kandidātiem tika uzņemtas sekojošas 11 organizācijas (78 balsis par) - Biedrība Latvijas Futbola treneru asociācija, SIA Olimpiskais centrs Limbaži, Biedrība Futbola skola LEEVON, Biedrība FK 02, Biedrība FK Aliance, Biedrība Sporta klubs Latgols, Biedrība Sporta klubs KUORSOVA, Mērsraga novada pašvaldība, Viļānu novada pašvaldības Sporta skola, Viļakas entuziasti, Biedrība "Latvijas sportistu atbalsta biedrība".

Nākamais LFF Kongress paredzēts 2017. gada 28. aprīlī.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti