9.marts. 2012. 19:51

Piektdien, 9.martā Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā notika LFF Sporta tehniskās daļas rīkotais futbola treneru seminārs, kurā tēma bija treniņu vadīšanas metodika futbola klubā „Borussia” (Dortmund, Vācija) ar U-13 vecuma jauniešiem. Semināra vadītājs - Massimo Mariotti, Vācijas Bundeslīgas futbola kluba Dortmundes „Borussia” U-13 jauniešu komandas treneris.

 FOTO: 09.03.2012. Borussia treneru apmācības seminārs.

Seminārs izraisīja lielu interesi Latvijas jaunatnes futbola klubu treneru vidū un kopumā šo semināru apmeklēja 91 treneris. Obligāta piedalīšanās šajā semināra bija tiem treneriem, kuriem ir nepietiekams stundu skaits, lai pagarinātu licences darbības termiņu.

Plašāk par notikušo semināru stāsta LFF Sporta tehniskās daļas vadītājsJurijs Andrejevs:

"Šī treneru semināra organizēšana bija iespējama, pateicoties lieliskajai kopsadarbībai ar SK “Liepājas metalurgs” pārstāvjiem, bet tā praktiskajās nodarbībās Rīgas Olimpiskā centra futbola hallē piedalījās trenera Dzintara Kazāka audzēkņi. Semināra pirmajā jeb teorētiskajā daļā pasniedzējs Massimo Mariotti pastāstīja par Dortmundes "Borussia" kluba jaunatnes futbola sistēmu, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajām visā Eiropā. Šajā klubā M.Mariotti strādā jau desmit gadus un šobrīd viņa pakļautībā atrodas "Borrusia" U-13 jauniešu komanda.

Otrajā semināra daļā notika praktiskā nodarbība OSC futbola hallē, kurā pastiprināta uzmanība tika veltīta futbolistu tehniskajai sagatavošanai, dažādu vingrinājumu veikšanai, kas pamatā lika futbolistiem vairāk domāt uz laukuma. Arī šoreiz neatņemama semināra sastāvdaļa bija no Latvijas treneru puses uzdotie jautājumi, uz kuriem Massimo arī detalizēti atbildēja,” plašāk par notikušo semināru stāsta J.Andrejevs.

“Viens no interesantākajiem jautājumiem bija saistīts ar iespējām kādam no Latvijas jaunajiem futbolistiem kādreiz iekļūt "Borussia" kluba sistēmā, uz ko treneris smaidot atbildēja, ka jau šodienas treniņā viņš rūpīgi esot skatījies un izvērtējis katra futbolista iespējas un potenciālu, piebilstot, ka nekā neiespējama šeit nav.”

LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs arī atzīmēja to faktu, ka pēdējo LFF organizēto izglītošanas semināru laikā mūsu treneriem bija iespēja klātienē iepazīties ar Eiropas vadošo futbola valstu jauno futbolistu sagatavošanas sistēmu. Latvijā viesojās tādu pazīstamu Eiropas klubu speciālisti kā Valerio Fiori (“AC Milan” vārtsargu treneris, Itālija), Kriss Ramsijs (Chris Ramsey, “Tottenham” jauniešu akadēmijas menedžera asistents, Anglija), Massimo Mariotti (Dortmundes “Borrusia” U-13 jauniešu komandas treneris, Vācija).

“Mēs ceram, ka šajos semināros iegūtā pieredze un zināšas nākotnē noderēs mūsu jaunatnes klubu treneriem ikdienas darbā ar jaunajiem futbolistiem mūsu valstī,” piebilst Jurijs Andrejevs.


Viktors Sopirins
LFF Sabiedrisko attiecību daļa

Saistītie raksti