21.decembris. 2015. 22:20

Pirmdien, 21. decembrī, tika rīkots gadskārtējais Latvijas futbola izcilnieku godināšanas pasākums, kurā tika sumināti 2015. gada Latvijas futbola laureāti kopumā 25 nominācijās. Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkotajā Laureātu vakarā tradicionāli tiek sveikti gan gada labākais futbolists, gan gada labākā futboliste, kā arī vēl virkne gada izcilnieku dažādās gada laureātu, jaunatnes futbola, sacensību laureātu un mediju laureātu nominācijās.

 2015. gada balsojuma nolikums un balvu ieguvēji

Pasākumā, kas norisinājās kinoteātrī "Splendid Palace", piedalījās Latvijas futbola augstākās amatpersonas, LFF Valdes un komiteju locekļi, klubu pārstāvji, LFF sadarbības partneri, kā arī ielūgtie žurnālisti un laureāti. Šīgada LFF Laureātu vakara devīze - "Cilvēks ar vērtībām veido futbolu".

 Laureātu vakara fotogalerija

 Atskats uz LFF Laureātu vakaru

 Laureātu vakara pilnais ieraksts

JAUNATNES FUTBOLA NOMINĀCIJAS

Kā Latvijas gada labākais jaunatnes futbola treneris/pedagogs Jura Docenko vārdā nosaukto balvu saņēma Andrejs Gluščuks (FS "METTA"), bet Genādija Šitika piemiņas balvu kā labākais jaunatnes futbola organizators saņēma Mārtiņš Jaunskalže. Kārtējo reizi kā Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs tika kronēta Futbola skola "METTA", bet par Latvijas jaunatnes labāko futbolistu tika nosaukts Ņikita Juhnevičs (FS "METTA" un Latvijas U-19 izlase), kuram piešķīra Ilmāra Liepiņa balvu.

Atgādinām, ka Latvijas jaunatnes futbola un LFF Futbola akadēmijas sezonas noslēguma vakars tika organizēts atsevišķi.

MEDIJU LAUREĀTI

Jau ceturto gadu pēc kārtas par labāko futbola fotogrāfu atzina Romānu Kokšarovu ("Sporta Avīze" un aģentūra "F64"), bet otro gadu pēc kārtas Edmunds Novickis ("Sportacentrs.com") saņēma Valērija Karpuškina vārdā nosaukto labākā futbola žurnālista apbalvojumu. Arī šogad par labāko futbola masu mediju tika atzīts portāls "Sportacentrs.com".

 2015. gada mediju nomināciju balsojums

SACENSĪBU LAUREĀTI

Aizvadītās sezonas Godīgas spēles jeb "Fair Play" balvas komanda.lv Pirmās līgas čempionātā saņēma Preiļu BJSS, bet "SMScredit.lv" Virslīgas čempionātā pie tās arī šogad tika BFC "Daugavpils". Tikmēr Andris Treimanis (FIFA kategorija, Kuldīga) otro gadu pēc kārtas saņēma Latvijas labākā futbola tiesneša balvu, bet jau septīto reizi pēc kārtas par labāko tiesneša asistentu tika atzīts Haralds Gudermanis (FIFA kategorija, Carnikava).

Par šīs sezonas labāko vārtu guvēju komanda.lv Pirmās līgas čempionātā kļuva Verners Apiņš (FC "Caramba"/"Dinamo"), bet par komanda.lv Pirmās līgas labāko futbolistu tika iebalsots Niks Savaļnieks ("Valmiera Glass" FK/BSS).

Astoņas balvas klubi un spēlētāji saņēma par savu sniegumu aizvadītās sezonas "SMScredit.lv" Virslīgas čempionātā. Par labāko futbola spēļu organizāciju godināta tika čempionvienība FK "Liepāja", bet par turnīra labāko vārtu guvēju kļuva tās pārstāvis Dāvis Ikaunieks. Labākā vārtsarga balvu otro reizi pēc kārtas saņēma Kaspars Ikstens (FK "Jelgava"), bet kā labākais aizsargs tika godināts viņa aizvadītās sezonas komandas biedrs Mārcis Ošs. Labākā pussarga balvu saņēma argentīnietis Cristian Damian Torres (FK "Liepāja"), bet par labāko uzbrucēju kļuva Dāvis Ikaunieks, kuram tā līdz ar to bija otrā Laureātu vakarā saņemtā balva. Pie otrās vakara balvas tika arī Cristian Damian Torres, kurš tika nosaukts par čempionāta aizvadītās sezonas labāko futbolistu, bet labākā trenera balva pienācās vēl vienam FK "Liepāja" pārstāvim Viktoram Dobrecovam.

 2015. gada "SMScredit.lv" Virslīgas labākās spēļu organizācijas balsojums

GADA LAUREĀTI

Renārs Pastars (RTU FC) tika godināts kā 2015. gada Latvijas labākais pludmales futbolists, bet Maksims Seņs (FK "Nikars" un Latvijas izlase) trešo gadu pēc kārtas tika nosaukts par valsts labāko telpu futbolistu. Ieva Bidermane ("Riga United" FC un Latvijas izlase) pirmoreiz karjerā saņēma Latvijas gada labākās futbolistes balvu, bet vakara kulminācijā valsts labākā futbolista balvu saņēma Andris Vaņins (FC "Sion" (Šveice) un Latvijas izlase), kuram tas ir trešais šāds panākums karjerā.

 2015. gada Latvijas labākās futbolistes balsojums

 2015. gada sacensību un labākā futbolista balsojums

Visi balvu ieguvēji:

Latvijas Futbola federācija vēlreiz apsveic visus balvu ieguvējus un ir pateicīga Laureātu vakara viesiem par kopīgi pavadīto laiku un abpusēji sarūpētajām emocijām. Novēlam izdevušies un futbola prieka brīžiem bagātu 2016. gadu!


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti