20.decembris. 2017. 17:15

Trešdien, 20. decembrī, norisinājās šīgada noslēdzošā Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes sēde, kurā tika skatīti jautājumi par izmaiņu ierosinājumiem nākamās sezonas Latvijas futbola turnīros, izveidoto LFF spēlētāju sagatavošanas programmu, federācijas 2018. gada budžetu un citas aktualitātes.

LFF sporta direktors Dainis Kazakevičs prezentēja valdei pamatnostādnes LFF spēlētāju sagatavošanas jeb sporta-tehniskajai programmai, kas tapusi pēc ilgstoša darba pie futbolistu vienotu sagatavošanas principu ieviešanas. Nākamā gada ievadā kā pirmie ar programmu iepazīsies pašmāju futbola speciālisti, rīkojot kopīgas reģionālās tikšanās reizes. Līdztekus tam programma būs publiski pieejama arī jebkuram interesentam.

Valde atbalstīja LFF Klubu sacensību komitejas virzīto grozījumu Latvijas kausa izcīņas turnīra reglamentā, kas paredz, ka turpmāk sacensību astotdaļfināla kārtā, kurā dalību turnīrā uzsāk Virslīgas komandas, notiks aklā izloze un Virslīgas komandas netiks izsētas. Tikmēr valde nobalsoja pret LFF Klubu sacensību komitejas priekšlikumu ar 2018. gada sezonu palielināt Virslīgas čempionāta dalībnieku skaitu līdz desmit komandām. Valde pauda viedokli, ka turnīra dalībnieku skaita palielināšanas perspektīvas ir diskutējamas ne agrāk kā 2019. gada sezonas kontekstā. Valde noraidīja arī LFF prezidenta Gunta Indriksona un valdes locekļa Jura Keiša priekšlikumu mainīt minimālo spēlētāju skaitu ar Latvijas Republikas pasi, kuriem vienlaicīgi jāatrodas laukumā Virslīgas čempionāta spēlē, no sešiem uz četriem, atstājot spēkā pašreizējo piecu leģionāru ierobežojumu.

Sēdes laikā apstiprināti grozījumi 2018. gada sacensību reglamentos un Drošības reglamentā, kas skar virkni precizējumu un uzlabojumu Virslīgas, 1. līgas, Dublieru, 2. līgas, Latvijas kausa izcīņas un Jaunatnes čempionāta reglamentos, kā arī Disciplinārajā reglamentā. Jaunās dokumentu versijas pēc to galējās redakcijas saskaņošanas būs pieejamas publiski.

LFF valde uzklausīja Daugavpils Futbola asociācijas (DFA) vadības pārstāvi Aleksandru Jakubovski, kura pārraudzītā LDZ Cargo/DFA komanda šosezon kļuva par 2. līgas čempionāta uzvarētāju un tādējādi nopelnīja tiesības pretendēt uz vietu 2018. gada sezonas 1. līgas sacensībās. Šomēnes DFA iesniegusi deklarāciju dalībai 2018. gada 1. līgas čempionātā, pretendējot uz LFF-B licenci un tādā veidā juridiski apliecinot gatavību pretendēt uz licences saņemšanu un dalību 2018. gada 1. līgas čempionātā. Saistībā ar to, ka DFA kopš šīgada aprīļa ir LFF biedra kandidāta statusā, bet 1. līgas čempionātā var piedalīties tikai LFF biedri, DFA vērsās pie LFF ar lūgumu izskatīt tā juridisko statusu. Valde lēma saglabāt DFA LFF biedra kandidāta statusu, kas LDZ Cargo/DFA ļauj 2018. gadā piedalīties 2. līgas čempionātā un Latvijas kausa izcīņā.

Noslēdzot 2017. gadu, LFF valde apstiprināja federācijas 2018. gada budžetu, kurā galvenais finansiālā atbalsta uzsvars paredzēts tādiem Latvijas futbola segmentiem kā nacionālās izlases, klubi un spēlētāji, sporta projekti, futbola attīstības un digitālie projekti. Līdzekļi, kas tiks ieguldīti dažādos futbola infrastruktūras izveidošanas un atjaunošanas projektos, saglabāti šīgada apjomā. Vairāk nekā pusi no plānotajiem nākamā gada LFF ieņēmumiem veido Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) dotācijas, kas paredz līdzekļu novirzīšanu konkrētiem attīstības segmentiem un dažādu programmu realizēšanai. Pēc līdzīga finansējuma novirzīšanas principa citas ienākumu pozīcijas veido Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) dotācijas, citu Latvijas sportu pārvaldošo organizāciju un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) dotācijas, kā arī ieņēmumi no saimnieciskās darbības un organizētajiem pasākumiem.

Godīgas spēles un ētikas komitejai pēc tai piešķirtā darbības termiņa beigām darbošanās periods pagarināts uz nenoteiktu laiku, bet tās atjaunotajā sastāvā valde apstiprināja komitejas priekšsēdētāju Jāni Mežecki, locekļus Arturu Gaidelu, Pāvelu Tjuševu un Aleksandru Starkovu, kā arī komitejas sekretāru Artūru Saļņikovu. Savukārt Futbola biznesa attīstības komitejas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja amatā iecelts līdzšinējais komitejas loceklis Valdis Siksnis.

Nākamajā LFF valdes sēdē tiks atkārtoti skatīts jautājums par LFF biedru uzņemšanas noteikumu un biedru kandidātu uzņemšanas komisijas nolikuma apstiprināšanu.

 Valdes sēdes protokols

2018. gada pirmā LFF valdes sēde paredzēta 31. janvārī.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti