25.septembris. 2017. 10:44

Ar mācību treniņu spēļu ciklu 2003. dzimšanas gada puišiem, kas no 22. līdz 24. septembrim notika Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā Staicele, noslēgusies LFF Futbola akadēmijas 2017. gada sezona. Pasākumu kalendārā vēl atlikusi tradicionālā Eiropas tūre, kurā novembrī dosies labākie 2003. un 2004. dzimšanas gada spēlētāji.

Aizvadītajās nodarbībās piedalījās kopumā 97 jaunie futbolisti, veidojot sešu Latvijas futbola reģionu izlases. Trīs dienu garumā katra no reģionālajām izlasēm aizvadīja četras īpaša formāta spēles, kā arī pa divām teorijas un treniņu nodarbībām. Mācību-treniņu spēļu cikli šosezon ieviesti eksperimentālā kārtā, kur ierastos mačus uz rezultātu aizvieto atšķirīga formāta spēles. Tajās treneri katrai reģionālajai izlasei dod izpildīt konkrētus uzdevumus un uzstādījumus, bet spēļu laikā paredzēti papildu pārtraukumi, kuros futbolisti var saņemt norādījumus no treneriem. Futbolisti šajos mācību-treniņu spēļu ciklos tiek vērtēti pēc viņu spējām izpildīt dotos uzdevumus.

 FOTO GALERIJA

Noslēgumā tika īpaši izcelti mācību-treniņu spēļu cikla labākie spēlētāji, kuri tika iekļauti simboliskajā izlasē. Tajā vietas izpelnījās Roberts Hons (FS Metta), Daniils Činājevs (FS Metta), Artūrs Navickis (FK Liepāja), Deniss Surmovičs (BFC Daugavpils), Daniels Mīļais (FK Tukums 2000), Arsenijs Ostapenko (Rīgas Futbola skola), Artūrs Ostapenko (Rīgas Futbola skola), Kārlis Pikšēns (FK Liepāja), Alekss Andersons (FK Liepāja), Jegors Novikovs (FK Dinamo Rīga) un Ričards Dāvis Ceds (FK Liepāja).

REĢIONĀLO IZLAŠU SASTĀVI

Iepriekš šosezon 2003. dzimšanas gada futbolisti LFF Futbola akadēmijā bija pulcējušies vienā mācību-treniņu spēļu ciklā, vienā reģionālo izlašu turnīrā un divās talantu skatēs.

LFF Futbola akadēmija visa gada garumā treniņos, turnīros, mācību-treniņu spēlēs un talantu skatēs pulcējusi valsts talantīgākos jaunās paaudzes futbolistus no visiem Latvijas reģioniem. Akadēmijas šīs sezonas pasākumos piedalījās 2002., 2003. un 2004. dzimšanas gada puiši, vecākajiem no kuriem šis ir pēdējais apmācību gads akadēmijā. Tāpat pirmoreiz akadēmijas vēsturē tika organizētas atsevišķas talantu skates meitenēm, kuras dzimušas 2002.-2005. gadā.

Sezonas garumā puišiem notiek četri mācību-treniņu spēļu cikli, septiņas talantu skates laukuma spēlētājiem un vārtsargiem, trīs reģionālo izlašu turnīri, starptautiskais LFF FA kausa izcīņas turnīrs un tradicionālā Eiropas futbola tūre. Savukārt meitenes piedalījās kopumā divās talantu skatēs.

Dalībniekus talantu skatēm un reģionālo izlašu spēlētājus sezonas laikā izraugās reģionālo izlašu treneri, lai jaunie futbolisti kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Akadēmijas galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Jeļisejevs, bet meiteņu pasākumu virsvadība uzticēta Latvijas sieviešu futbola izlases galvenajam trenerim Didzim Matīsam.

Šī ir sestā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Tā sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuri iegūst vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā palīgs jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti