7.novembris. 2017. 11:46

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijas U-13 un U-14 vecuma izlases no 12. līdz 17. novembrim dosies tradicionālajā Eiropas tūrē, kuras laikā Latvijas futbola jaunie talanti mērosies spēkiem ar vienaudžiem no Polijas kluba Varšavas Legia, Vācijas komandām Minhenes Bayern un Augsburg, kā arī Čehijas vienības Prāgas Sparta.

LFF Futbola akadēmijas U-13 jeb 2004. dzimšanas gada futbolistu izlasi pārstāvēs 18 spēlētāji no astoņiem pašmāju klubiem, bet U-14 jeb 2003. dzimšanas gada spēlētāju izlasē pulcēti 18 futbolisti no deviņiem Latvijas klubiem. Lielākā pārstāvniecība izlasēs ir FK Liepāja, FS Metta un BFC Daugavpils – attiecīgi deviņi, septiņi un pieci spēlētāji. Tāpat izlasēs pulcēti jaunie futbolisti no SK Super Nova, JFC Skonto, Rīgas Futbola skola, FK Tukums 2000, Rēzeknes FA, FK Dinamo Rīga, Riga FC, JDFS Alberts, un FK Lielupe.

Braucienā komandas dosies 12. novembrī, bet dienu vēlāk Polijā abas izlases tiksies ar vienaudžiem no Legia kluba. Komandas 14. novembrī piestās Čehijā, kur paredzēta treniņu sesija, bet 15. novembrī notiks spēles Vācijā – viena izlase tiksies ar Bayern jaunajiem futbolistiem, bet otrai pretim stāsies Augsburg kluba puiši. Noslēdzošajā spēļu dienā 16. novembrī abas izlases Prāgā dosies cīņā pret Sparta futbolistiem, bet Rīgā komandas atgriezīsies vēlā 17. novembra vakarā.

LFF Futbola akadēmijas Eiropas tūre otro gadu pēc kārtas tiek organizēta sadarbībā ar Baltijas Futbola skolu. Brauciena laikā ar futbolistiem strādās LFF Futbola akadēmijas galvenais treneris Aleksandrs Jeļisejevs un akadēmijas reģionālo izlašu treneri.

U-13 izlases sastāvs

Nr. Vārds, uzvārds Klubs
1. Rihards Bernāts FK Liepāja
2. Niks Sliede FK Liepāja
3. Kristers Volkovs FK Liepāja
4. Markuss Maksimuss Alpēns FK Liepāja
5. Edgars Buls BFC Daugavpils
6. Valērijs Lizunovs BFC Daugavpils
7.  Kristians Godiņš SK Super Nova
8. Bruno Melnis SK Super Nova
9. Daniels Nosegbe-Suško JFC Skonto
10. Andrejs Vostrikovs JFC Skonto
11. Marts Eglītis FS Metta
12. Dario Šits FS Metta
13. Noa Meroža  FS Metta
14. Ņikita Parfjonovs FS Metta
15. Konstantīns Macuļevičs Rīgas Futbola skola
16. Kristaps Krieviņš FK Tukums 2000
17. Kristaps Puzānovs FK Tukums 2000
18. Kristiāns Valeniks Rēzeknes FA

U-14 izlases sastāvs

Nr. Vārds, uzvārds Klubs
1. Edvards Šipicins Rīgas Futbola skola
2. Niklāvs Treimanis FS Metta
3. Daniels Činajevs FS Metta
4. Artjoms Puzirevskis FS Metta
5. Kristers Penkevics FK Tukums 2000
6. Jegors Novikovs FK Dinamo Rīga
7. Boruhs Rezņikovs Riga FC
8. Klāvs-Aleksandrs Bluķis JDFS Alberts
9. Kristians Kaušelis BFC Daugavpils
10. Niklāvs Skrinda BFC Daugavpils
11. Ričards Dāvids Ceds FK Liepāja
12. Alekss Andersons FK Liepāja
13. Artūrs Navickis FK Liepāja
14. Kārlis Pikšens FK Liepāja
15. Maksims Fjodorovs FK Liepāja
16. Deniss Surmovičs BFC Daugavpils
17. Rolands Bočs FK Lielupe
18. Daniels Mīļais FK Tukums 2000

U-13 vecuma futbolisti, kuriem šis ir pirmais apmācību gads LFF Futbola akadēmijā, sezonas gaitā pulcējušies divos mācību-treniņu spēļu ciklos un divās talantu skatēs, bet U-14 spēlētājiem aiz muguras ir divas talantu skates, divi mācību-treniņu spēļu cikli un viens reģionālo izlašu turnīrs.

LFF Futbola akadēmija visa gada garumā treniņos, turnīros, mācību-treniņu spēlēs un talantu skatēs pulcējusi valsts talantīgākos jaunās paaudzes futbolistus no visiem Latvijas reģioniem. Akadēmijas šīs sezonas pasākumos piedalījās 2002., 2003. un 2004. dzimšanas gada puiši, vecākajiem no kuriem šis bija pēdējais apmācību gads akadēmijā. Tāpat pirmoreiz akadēmijas vēsturē tika organizētas atsevišķas talantu skates meitenēm.

Dalībniekus talantu skatēm un reģionālo izlašu spēlētājus sezonas laikā izraugās reģionālo izlašu treneri, lai jaunie futbolisti kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Šī ir sestā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Tā sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuri iegūst vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā palīgs jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti