31.augusts. 2017. 09:19

Noslēdzot LFF Futbola akadēmijas augusta pasākumu programmu, Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā Staicele no 27. līdz 30. augustam norisinājās talantu skate 2004. dzimšanas gada spēlētājiem.

Talantu skatā piedalījās kopumā 38 jaunie futbolisti, kuri pārstāv 13 dažādus pašmāju klubus. Lielākā pārstāvniecība šoreiz bija FK Liepāja (seši spēlētāji), bet pa četriem futbolistiem tika izsaukti no SK Super Nova, FS Metta, FA Ventspils un BFC Daugavpils.

 FOTO GALERIJA

TALANTU SKATES DALĪBNIEKU SARAKSTS

Talantu skates laikā futbolisti kopā ar jauniešu treneriem no dažādiem reģioniem piedalījās treniņu, testēšanas un teorētiskajās nodarbībās.

U-13 grupas futbolisti šosezon, kas viņiem ir pirmā LFF Futbola akadēmijas programmā, iepriekš jau tikušies mācību-treniņu spēļu ciklā maijā un talantu skatē jūnijā.

LFF Futbola akadēmijas sezonas noslēgumā septembrī notiks noslēdzošie divi mācību-treniņu spēļu cikli puišiem, bet novembrī norisināsies tradicionālā Eiropas tūre.

LFF Futbola akadēmija visa gada garumā treniņos, turnīros, mācību-treniņu spēlēs un talantu skatēs pulcē valsts talantīgākos jaunās paaudzes futbolistus no visiem Latvijas reģioniem. Akadēmijas šīs sezonas pasākumos piedalās 2002., 2003. un 2004. dzimšanas gada puiši, vecākajiem no kuriem šis ir pēdējais apmācību gads akadēmijā. Tāpat pirmoreiz akadēmijas vēsturē tiek organizētas atsevišķas talantu skates meitenēm, kuras dzimušas 2002.-2005. gadā.

Sezonas garumā puišiem paredzēti četri mācību-treniņu spēļu cikli, septiņas talantu skates laukuma spēlētājiem un vārtsargiem, trīs reģionālo izlašu turnīri, starptautiskais LFF FA kausa izcīņas turnīrs un tradicionālā Eiropas futbola tūre. Savukārt meitenes piedalīsies kopumā divās talantu skatēs.

Dalībniekus talantu skatēm un reģionālo izlašu spēlētājus sezonas laikā izraugās reģionālo izlašu treneri, lai jaunie futbolisti kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Akadēmijas galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Jeļisejevs, bet meiteņu pasākumu virsvadība uzticēta Latvijas sieviešu futbola izlases galvenajam trenerim Didzim Matīsam.

Šī ir sestā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Tā sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuri iegūst vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā palīgs jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti