13.oktobris. 2017. 14:09

Komanda, kas 18. oktobrī Skonto stadionā Rīgā kļūs par Latvijas kausa izcīņas 2017. gada sezonas finālspēles uzvarētāju, kā pirmā iegūs jauna dizaina un identitātes Latvijas kausa trofeju.

Jaunajā Latvijas kausa trofejā iestrādātas iezīmes, kādas bija šī turnīra galvenajai trofejai Latvijas pirmās brīvvalsts laikā. Jaunā trofeja pēc īpaša pasūtījuma veidota Lielbritānijā pie meistariem, kuri strādājuši ar Anglijas galveno turnīru trofejām.

Jaunā trofeja pirmos Latvijas futbola cilvēku pieskārienus izjuta 13. oktobrī, kad tās izpakošanā piedalījās Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, kā arī abu finālistu pārstāvji – FK Liepāja/Mogo trenera asistents Markes Zuntners un Riga FC treneris Kristaps Blanks.

 FOTO GALERIJA

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Latvijas kausam bijušas divas trofejas – pirmā no tām neieguva oficiālu statusu, bet otrā tika pasniegta šī turnīra labākajai komandai kopš 1993. gada. Iepriekšējā turnīra finālspēlē līdzšinējā kausa trofeja puslaika pārtraukuma aktivitāšu laikā nopietni cieta, kā rezultātā spēles uzvarētājiem – FK Ventspils­ komandai – tika pasniegts zibenīgā ātrumā sagādāts pagaidu kauss.

Līdzšinējā Latvijas kausa trofeja tikusi atjaunota un ir publiski apskatāma LFF telpās.

Par jauno trofeju 18. oktobrī plkst. 19:00 Skonto stadionā Rīgā spēkosies FK Liepāja/Mogo un Riga FC komandas. Liepājnieki finālā iekļuvuši pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē, bet galvaspilsētas pārstāvjiem tas izdevies otro reizi pēc kārtas. Neviena no šīm komandām Latvijas kausa trofeju līdz šim nav izcīnījusi.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti