17.aprīlis. 2014. 15:28

Ceturtdien, 2014.gada 17.aprīlī, viesnīcā "Radisson Blue Hotel Rīga" notika Latvijas futbola treneru asociācijas (LFTA) kopsapulce, kurā piedalījās A-UEFA un PRO-UEFA kategorijas treneri. Kopsapulces ievadā klātesošos uzrunāja LFTA priekšsēdētājs Jānis Skredelis, atzīmējot nepieciešamību celt pašmāju futbola treneru profesijas prestižu un autoritāti.

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars sniedza savu vērtējumu par pašreizējo valstsvienības spēlētāju funkcionālo stāvokli, vienlaikus aicinot kolēģus kopīgi turpināt sadarboties arī nākotnē, tādējādi vairojot spēlētāju konkurenci par vietu Latvijas izlases sākumsastāvā. Pieredzējušākie treneri vienlaikus sniedza savus priekšlikumus un norādīja uz piemēriem no ārzemju valstsvienībām.

Marians Pahars arī informēja LFTA locekļus, ka iepriekšējo dienu laikā viņš ir personīgi apmeklējis vairāku Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētāju mačus ārzemju klubos, ticies ar futbolistiem un viņu treneriem. Darba vizītes pie valstsvienības kandidātiem - leģionāriem Marians Pahars plāno veikt arī turpmāk.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Nacionālo futbola izlašu treneru komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Starkovs informēja klātesošos par uzsākto Latvijas jaunatnes futbola izlases spēlētāju individuālo treniņu programmu. Plašāk par programmas ietvaros paredzētajām aktivitātēm un pirmajā talantu grupā iekļautajiem spēlētājiem lasiet "Latvijas Futbols" elektroniskā žurnāla pirmajā numurā.

LFF Izglītības nodaļas vadītājs Jurijs Andrejevs atzinīgi novērtēja Latvijas futbola vēsturē pirmā PRO-UEFA kursa organizēšanu un pateicās visiem treneriem - studentiem par aizvadītā pusotra gada laikā veikto apmācības un savstarpējās komunikācijas procesu. Jurijs Andrejevs piebilda, ka PRO-UEFA pirmā kursa sekmīgam noslēgumam un diplomu saņemšanai šobrīd vēl nepieciešams UEFA atbildīgo komisiju atzinums. Jurijs Andrejevs informēja arī par citiem aktuālajiem jautājumiem treneru izglītības procesā mūsu futbolā, piebilstot, ka šogad pirmo reizi tika izveidota un realizēta arī izglītības programma speciāli sieviešu futbola treneriem.

LFTA kopsapulces dalībnieki atbalstīja priekšsēdētāja J.Skredeļa iniciatīvu tuvākajā nākotnē veikt nepieciešamās jurisiskās formalitātes un reģistrēt "Latvijas futbola treneru asociāciju" kā biedrību, vienlaikus iesniedzot pieteikumu par biedra statusa iegūšanu arī Latvijas Futbola federācijā. LFF biedra statuss tādējādi sniegs iespēju LFTA aktīvāk līdzdarboties pašmāju futbola procesos un ar to saistīto lēmumu pieņemšanā, uzskata LFTA priekšsēdētājs.


Pēc LFTA priekšsēdētāja vietnieka A.Zakreševska sniegtās informācijas,
Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti