24.augusts. 2015. 19:02

No 22. līdz 24. augustam Valmierā, J. Daliņa stadionā, norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) kausa izcīņas futbolā 8:8 turnīrs vecākajai vecuma grupai – U-12 jeb 2003. gadā dzimušajiem futbolistiem. Pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja SK Super Nova Rīga jaunie futbolisti, kuri sacensību gaitā tā arī nepiedzīvoja nevienu zaudējumu.

Sacensībās piedalījās 12 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas divās apakšgrupās. Atkarībā no pirmā posma spēlēs uzrādītajiem rezultātiem, komandas turpinājumā aizvadīja spēles par vietām - katras apakšgrupas divas labākās komandas cīnījās par 1.-4. vietu, trešo un ceturto vietu ieguvēji par 5.-8. pozīciju, bet piekto un sesto vietu ieguvēji spēkojās par 9.-12. vietu kopvērtējumā.

 Fotogalerija no turnīra spēlēm

A apakšgrupā pirmo vietu izcīnīja vēlākie čempioni SK Super Nova Rīga, kas, savos vārtos neielaižot nevienu bumbu, guva uzvaras pār FK Liepāja/LSSS-2004 (1:0), Vidzemes FC/Valmiera (2:0), AFA Olaine (3:0) un BFC Daugavpils-1 (3:0), kā arī cīnījās neizšķirti 0:0 ar Šitika Futbola skolas pārstāvjiem. Otro vietu grupā ieņēma FK Liepāja/LSSS-2004, kas tika pie trim panākumiem un piedzīvoja divus zaudējumus.

Tikmēr B apakšgrupā pirmie bija FK Tukums-2000/TSS jaunie futbolisti, kuru kontā uzvaras pār BFC Daugavpils-2 (2:1), FS METTA Rīga (3:2), FS METTA-2003 Rīga (1:0) un Madonas BJSS (3:1). Vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret FK Liepāja/LSSS (0:2) komandu, kas spraigā neklātienes cīņā ar FS METTA Rīga ierindojās otrajā vietā un kvalificējās cīņai par godalgām.

Uz otrā posma spēlēm komandas ņēma līdzi savstarpējo pirmā posma spēļu rezultātus. SK Super Nova Rīga futbolistiem uzvarai pār FK Liepāja/LSSS-2004 izdevās pievienot panākumus arī pār FK Tukums-2000/TSS (2:1) un FK Liepāja/LSSS (3:1), kas komandai atnesa pirmo vietu kopvērtējumā. Otrajā pozīcijā sekoja FK Liepāja/LSSS-2004, trešie bija FK Liepāja/LSSS pārstāvji, bet labāko četrinieku noslēdza FK Tukums-2000/TSS.

Spēļu rezultāti un kopvērtējuma tabulas

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts Gustavs Krists Šukste (FK Liepāja/LSSS), labākā aizsarga balva pienācās Nikam Sliedei (FK Liepāja/LSSS-2004), par labāko pussargu kļuva Daniels Mīļais (FK Tukums-2000/TSS), bet par labāko uzbrucēju nosauca Artūru Krancmani (SK Super Nova Rīga).

LFF Kausa izcīņa futbolā 8:8 tiek organizēta ar mērķi paaugstināt Latvijas jaunatnes komandu un spēlētāju meistarību, uzlabot spēļu kvalitāti, jaunu komandu izveidošanu un veicināt Latvijas jaunatnes futbola attīstību. Finālsacensībās piedalās Latvijas reģionu labākās komandas, kas noskaidrotas reģionālajās priekšsacīkstēs.

Pirms tam augustā LFF kausa izcīņa futbolā 8:8 tika ievadīta ar U-10 vecuma grupas cīņām, bet noslēgumā Liepāja uzņems U-11 vecuma grupas komandu spēles.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti