13.janvāris. 2016. 21:15

Ar FS METTA Rīga komandas uzvaru trešdien, 13. janvārī, Olimpiskajā sporta centrā (OSC) Rīgā noslēdzās divas dienas ilgušais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētais jaunatnes futbola "Ziemas kausa" izcīņas turnīrs, kurā sacentās valsts vadošās U-15 vecuma grupas komandas jeb 2001. dzimšanas gada futbolisti.

 Ziemas kausa izcīņas notikumu apskats

 Fotogalerija: LFF "Ziemas kauss" U-15 komandām

Rīdzinieki palika nepārspēti visās četrās turnīra spēlēs. Atklāšanas mačā FS METTA Rīga ar rezultātu 4:1 uzvarēja vienaudžus no Šitika Futbola skolas, bet otrajā otrdienas cīņā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Rīgas Futbola skolu. Sacensību turpinājumā trešdien galvaspilsētas pārstāvji svinēja vēl divus panākumus, kad ar 4:0 tika pārspēti FK Liepāja/LSSS pārstāvji, bet ar 4:1 – jaunie futbolisti no BFC Daugavpils.

Kopvērtējuma otrajā vietā ierindojās Šitika Futbola skolas komanda, kas bez zaudējuma pret vēlākajiem čempioniem pārējās trīs cīņās iekrāja septiņus punktus, bet ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem trešajā vietā ierindojās BFC Daugavpils.

U-15 vecuma grupas spēļu rezultāti un kopvērtējuma tabula

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts Ritvars Puriņš (Šitika Futbola skola), labākā aizsarga balva pienācās Arturam Grabčakam (Šitika Futbola skola), par labāko pussargu atzina Rihardu Ozoliņu (FS METTA Rīga), bet labākā uzbrucēja gods tika Robinam Ušackim (FS METTA Rīga).

Izceļams, ka arī pagājušajā gadā šajā vecuma grupā Ziemas kausa turnīra čempionu titulu izcīnīja FS METTA Rīga pārstāvji, kuriem toreiz labāko trijniekā sekoja JFC Skonto Rīga un Rīgas Futbola skola.

Ziemas kausa izcīņas turpinājumā 19. un 20. janvārī OSC hallē tiksies U-16 vecuma grupas komandas jeb 2000. dzimšanas gada futbolisti, bet noslēdzošais Ziemas kausa turnīrs turpat norisināsies 2. un 3. februārī starp U-14 vecuma grupas komandām jeb 2002. dzimšanas gada spēlētājiem.

LFF Ziemas kausa turnīra katrā vecuma grupā piedalās piecas labākās Latvijas komandas, kas 2015. gada Latvijas Jaunatnes čempionātā izcīnīja pirmās piecas vietas. Visu vecuma grupu turnīri notiek pēc viena apļa izspēles principa, futbolistiem sacenšoties futbolā 11:11 un pēc laika formāta 2x25 minūtes. Turnīra mērķis un uzdevums ir izvērtēt vadošo Latvijas jaunatnes spēlētāju spēles līmeni, noteikt turnīra uzvarētājus un labākos futbolistus, attīstīt un paaugstināt jauniešu futbola popularitāti, kā arī uzlabot spēlētāju, futbola tiesnešu un treneru profesionālās iemaņas.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti