22.oktobris. 2015. 15:25

Ar finālspēlēm Valmierā, J. Daliņa stadionā, 21. un 22. oktobrī noslēdzās Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta U-18 vecuma grupas (1997./1998. gadā dzimušie spēlētāji) sezona, čempionu titulu iegūstot jaunajiem futbolistiem no FK Liepāja/LSSS komandas.

Vispirms trešdien tika aizvadītas abas pusfināla spēles, kurās pie panākumiem tika FK Tukums-2000/FK Spartaks un FK Liepāja/LSSS komandas. Tukuma un Jūrmalas apvienotā komanda cīnījās neizšķirti 2:2 ar JDFS Alberts Rīga futbolistiem, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā tā bija pārāka ar 4:1. Pamatlaikā FK Tukums-2000/FK Spartaks vienības labā vārtus guva Kristaps Vilmanis un Pāvels Pilāts, bet rīdzinieku sastāvā izcēlās Kristaps Liepa un Pauls Ēriks Dombrovskis. Tikmēr FK Liepāja/LSSS ar rezultātu 2:0 izrādījās pārāka par BFC Daugavpils komandu, kad vārtus guva Marks Kurtišs un Raivis Andris Jurkovskis.

Ceturtdien cīņas par medaļām tika ievadītas ar spēli par 3./4. vietu, kurā BFC Daugavpils pārspēja JDFS Alberts Rīga komandu ar rezultātu 2:0. Vārtus otrajā puslaikā guva Ričards Tupits un Verners Zalaks.

Savukārt fināls tika aizvadīts ļoti saspringtā cīņā ar retām vārtu gūšanas iespējām, kas noslēdzās neizšķirti 0:0. Sekojošajā pēcspēles sitienu sērijā ar rezultātu 4:3 triumfēja FK Liepāja/LSSS komanda.

 Finālturnīra fotogalerija

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Artjoms Križanovskis (FK Tukums-2000/FK Spartaks), par labāko aizsargu tika nosaukts Niks Rubezis (FK Liepāja/LSSS), labākā pussarga balva pienācās Raivim Andrim Jurkovskim (FK Liepāja/LSSS), bet par labāko uzbrucēju tika atzīts Verners Zalaks (BFC Daugavpils).

 Spēle par 3./4. vietu "Sportacentrs.com" apskatā

 Finālspēle "Sportacentrs.com" apskatā

Šajā vecuma grupā Latvijas Jaunatnes čempionāta regulārā sezona norisinājās no marta līdz oktobrim, kad kopumā 12 komandas, sadalītas divās apakšgrupās pa sešām vienībām katrā, aizvadīja divu apļu turnīru. Finālturnīram kvalificējās katras apakšgrupas divas labākās komandas. A grupā pirmie bija FK Tukums-2000/FK Spartaks futbolisti, kuri punktus zaudēja tikai divos mačos un par diviem punktiem apsteidza FK Liepāja/LSSS. Tikmēr B grupā uzvarēja BFC Daugavpils komanda, kas regulārajā čempionātā palika nepārspēta, bet otrie bija JDFS Alberts Rīga pārstāvji.

Pirms tam septembra izskaņā Ventspilī Latvijas Jaunatnes čempionāta finālsacensības aizvadīja U-13 vecuma grupas komandas, bet oktobrī Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā "Staicele" spēkojās labākās U-14 B vecuma grupas vienības. Latvijas Jaunatnes čempionāta noslēdzošās finālsacensības norisināsies oktobra izskaņā Valmierā, tiekoties U-15 B vecuma grupas komandām.

Latvijas Jaunatnes futbola čempionāts tiek organizēts ar mērķi paaugstināt Latvijas jaunatnes komandu un spēlētāju meistarību, uzlabot spēļu kvalitāti, jaunu komandu izveidošanu un veicināt Latvijas jaunatnes izlašu spēlētāju atlasi.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti