13.decembris. 2013. 16:47

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Izglītības daļa informē, ka 13.decembrī noslēdzās Starptautiskās Olimpiskās Komitejas Olimpiskās Solidaritātes fonda finansētais un FIFA organizētais futbola treneru tehniskais kurss „Elites jauniešu sagatavošana”.

 FOTO GALERIJA: Rīgā šonedēļ risinās FIFA Elites jauniešu treneru seminārs

 FOTO GALERIJA: Praktiskās nodarības

 FOTO GALERIJA: FIFA Elites treneri apmeklē bērnu namu

 FOTO GALERIJA: Noslēdzies FIFA Elites jauniešu treneru tehniskais kurss

Goda viesu statusā atklāšanas ceremonijā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars, Latvijas Treneru Asociācijas priekšsēdētājs Aleksandrs Starkovs un treneris Jurijs Popkovs.

 Kursus  vadīja FIFA  instruktors Sergejs Aļeņikovs, kurš savulaik spēlējis PSRS, Baltkrievijas un NVS valstu izlasē, kopā aizvadot 77 spēles. Profesionālā futbolista karjeras laikā Sergejs Aļeņikovs spēlēja tādos pazīstamos Itālijas klubos kā “Juventus” un “Lecce”, kā arī pārstāvēja Japānas čempionāta klubus. Kursos piedalījās arī Jurijs Puntus - bijušais Baltkrievijas izlases, Borisovas ''BATE’’ galvenais treneris, kurš piecas reizes atzīts par Baltkrievijas labāko treneri.  J. Puntus kopā ar instruktoru S.Aļeņikovu dalījās savā bagātajā profesionālajā pieredzē ar Latvijas treneriem.

Kā jau iepriekš informēts, kursi ilga piecas dienas , kuru laikā S. Aļeņikovs prezentēja dažādas ar Elites jauniešu sagatavošanu saistītas tēmas gan teorētiskajās, gan praktiskajās nodarbībās. Seminārā kopā piedalījās 35 PRO-UEFA, A-UEFA un B-UEFA pieaicinātie treneri, kuri ikdienā strādā ar Elites jaunajiem futbolistiem 14 gados un vecākiem. Semināra laikā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta futbola tehnikas jautājumiem, darba pamatprincipiem bērnu un jauniešu akadēmijās, kā arī jauno futbolistu ceļam pretim Elites līmenim, kur pastiprināti tiek analizēta Itālijas futbola pieredze. Praktisko un teorētisko nodarbību laikā Latvijas treneriem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un dalīties abpusējā pieredzē ar kolēģiem.

Kursu programmā tika iekļauts arī īpašs pasākums - Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienības „Imanta’’ apmeklējums. Tā laikā, visiem kursu dalībniekiem bija iespēja satikties ar Imantas futbola kluba bērniem un iemācīt viņiem ko jaunu. Tikšanās beigās treneri kopā ar bērniem uzspēlēja futbolu un noslēgumā pasniedza Ziemassvētku futbola dāvaniņas no LFF un FIFA.

LFF Izglītības daļa izsaka pateicību visām semināra organizēšanā iesaistītajām pusēm.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti