27.februāris. 2012. 10:47

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sporta tehniskās daļas vadītājs Jurijs Andrejevs sarunā LFF mājaslapas lasītājiem stāsta par 25. un 26.februārī Rīgas Olimpiskajā sporta centrā notikušo treneru apmācības semināru, kuru vadīja Anglijas Premjerlīgas kluba futbola kluba „Tottenham Hotspur” akadēmijas menedžera asistents un spēlētāju attīstības daļas vadītājs Kriss Ramsijs (Chris Ramsey).

“Seminārā uzaicinātais vadītājs Kriss Ramsijs ir ļoti interesants cilvēks, kurš iekdienā strādā “Tottenham Hotspur” sistēmā, atbildot tajā ne tikai par kluba jauniešu akadēmiju, bet arī darbojas ar kluba galveno komandu. Tieši viņš ir tās filosofijas autors, pēc kuras strādā visa kluba akadēmija, kura iekļauj sevī darbu nevis uz komandas rezultātu, bet gan individuāli spēcīgu spēlētāju audzināšanu.

Seminārs izraisīja lielu mūsu treneru uzmanību, kopumā divu dienu laikā seminārā piedalījās aptuveni 70 treneri. Semināra pirmā diena bija veltīta bērnu-jauniešu futbolam, otrajā dienā – K.Ramsijs iepazīstināja mūsu trenerus ar profesionālo Anglijas klubu sagatavošanas sistēmu, detalizēti stāstot par primssezonas sagatavošanas periodu, tā kā tas stipri atšķiras ar Latvijas klubu sagatavošanas laiku.

Praktiskās nodarbības Olimpiskā sporta centra hallē tika organizētas sadarbībā ar mūsu klubiem: U-11 vecuma Rīgas “FK Dinamo” komandu, U-15 vecuma “JFC Skonto” komandu, kā arī profesionālā Virslīgas kluba FK “Jelgava” spēlētājiem. K.Ramsijs pastāstīja, kā notiek darbs viņu akadēmijā, īpašu uzmanību pievērsa darbam ar grupu un vienlaikus detalizēti skaidrojot treneriem, kāpēc tiek dots attiecīgais vingrinājums un ko tas attīšta spēlētājos.

Jāatzīmē, ka mūsu treneriem šī semināra laikā bija unikāla iespēja ne tikai klātienē vērot, bet arī pašiem piedalīties visus piedāvātajos vingrinājumos. Ļoti patīkami, ka no mūsu treneru puses bija daudz jautājumu, uz kuriem gan teorētiskajā, gan praktiskajā nodarbībā tika saņemas atbildes.

Šajās dienās Olimpiskā sporta centra hallē notika “Riga Cup” jauniešu komandu turnīrs, kurā piedalījas arī “Tottenham Hotspur” U-16 jauniešu komanda. Visi semināra dalībnieki uzmanīgi vēroja šo sacensību finālu, kurā “Tottenham” tikās ar Sanktpēterburgas “Smena” komandu, tādejādi mūsu treneriem radās iespēja ne tikai klausīties, bet arī redzēt klātienē, kā tiek realizēta šī filosoja spēlēs.”

Jurijs Andrejevs arī piebilda, ka ar Krisa Ramsija palīdzību radās iespēja organizēt semināru profesionālo Latvijas futbola klubu treneriem, kuriem kopumā šādi semināri iepriekš bija retums. LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs uzskatīja, ka daudzi mūsu treneri kā bērnu-jauniešu, tā arī profesionālo klubu treneri atzīmēja priekš sevis ļoti daudz vērtīgu un noderīgu informāciju par gan Anglijas klubu sagatavošanu, gan arī spēlētāju individuālo sagatavošanu.”

 FOTOGALERIJA: LFF treneru seminārs Chris Ramsey vadībā.


LFF Sporta tehniskā daļa

Saistītie raksti