14.novembris. 2011. 09:17

Svētdien, 13.novembrī Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sporta-tehniskā daļa Olimpiskā Sporta centra centrā rīkoja futbola treneru semināru ar tēmu „Vārtsargu sagatavošana Itālijā”. Semināra ilgums - 8 stundas.

Par semināru stāsta LFF Sporta-tehnikās daļas vadītājs Jurijs Andrejevs:

"Seminārā kopumā piedalījās 43 treneri. Patīkami, ka šeit piedalījās ne tikai specializēti vārtsargu trenberi, bet arī tie treneri, kuri ikdienas darbā savos klubos strādā ar vārtsargiem. Seminārs aizritēja ļoti augstā un profesionālā organizatoriskajā līmenī, jo pašu semināra vadītāju līmenis bija augsts.

Kopumā ļoti reti šeit pie mums, Latvijā ir iespēja klātienē redzēt tāda augsta līmeņa kluba kā AC "Milan" speciālistus darbībā. Valerio Fiori ikdienā strādā par "Milan" galvenās komandas vārtsargu treneri un personīgi strādā ar tādiem pasaules klases vārtsargiem kā Itālijas valstsvienības vārtsargu Abiati, kā arī Brazīlijas izlases vārtsargu Dida.

V.Fiori iepriekš pats ir spēlējis "Milan" kluba sastāvā, tapēc pats personīgi ne tikai stāstīja, bet arī demonstrēja praksē dažādus vārtsargu meistarības elementus. Savukārt Massimo Gasperini - atbildīgais par vārtsargu treneru apmācību futbola klubā "AC Milan" - vairāk uzmanības pievērsa jauno vārtsargu sagatavošanas sistēmai savā klubā.

Pirmajā semināra daļā notika divas teorētiskās nodarbības, savukārt otrajā daļā notika prakstiskās nodarbības Olimpiskā Sporta centra hallē, kurā aktīvi piedalījās deviņi labākie Latvijas jauniešu izlašu vārtsargi vecumā no 16 - 20 gadiem, kuriem šī bija lieliska iespēja iepazīsties ar Itālijas sistēmu vārtsargu sagatavošānā, kura tiek uzskatīta par vienu no labākajām visā pasaulē.

Gribu vēlreiz atzīmēt Itālijas treneru profesionālo darbību, kuri futbola laukumā vadīja nodarbības četru stundu garumā bez pauzēm un starplaikiem.

Semināra organizēšanā aktīvu dalību ņema futbola skola "METTA" un liels paldies tās galvenajam trenerim Andrim Rihertam, kurš visas dienas garumā aktīvi piedalījās semināra norisē, kā arī Latvijas jauniešu izlašu vārtsargu treneriem Aleksandram Proskorņinam un Dmitrijam Petrenko, kuri palīdzēja semināra vadītājiem praktiskajās nodarbībās futbola hallē." 

Organizatori izsaka pateicību arī Rīgas Olimpiskajam Sporta centram un "Tallink Hotel Rīga" par sadarbību un atbalstu, palīdzot organizēt šo semināru.


Semināra vadītāji:

 - Valerio Fiori - "AC Milan" vārtsargu treneris (viņa CV pieejams šeit).
- Massimo Gasperini - atbildīgais par vārtsargu treneru apmācību futbola klubā "AC Milan".

Obligāta piedalīšanās šajā seminārā bija vārtsargu treneriem, kā arī visiem tiem treneriem, kuriem līdz šā gada beigām beidzas licences darbības termiņš un ir nepietiekams stundu skaits, lai to pagarinātu.

Semināra programma:

09:30-10:00 – Dalībnieku reģistrēšana (OSC 2.stāva konferenču zāle)
10:00-11:30 – Teorija
11:30-12:00 – Kafijas pauze
12:00-13:30 – Teorija
13:30-14:30 – Pārtraukums
14:30-18:00 – Praktiskā nodarbība (OSC manēža)
18:00 – Sertifikātu izsniegšana

 Fotogalerija FS "METTA" mājaslapā internetā

 VIDEO intervija ar Valerio Fiori un Massimo Gasperini.


LFF Sporta tehniskā daļa

Saistītie raksti