7.augusts. 2017. 16:09

Šīgada #BeActive Eiropas Sporta nedēļa, ko organizē Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), ciešā sadarbībā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto Futbola dienu notiks no 23. līdz 30. septembrim. LSFP aicina sporta federācijas un ikvienu sporta organizāciju iesaistīties Eiropas Sporta nedēļas norisē, popularizējot sportošanas iespējas visā Latvijā.

Sporta sacensības, atvērtie treniņi, izglītojošie pasākumi un citas saistītās aktivitātes tiek apkopotas vietnē www.beactivelatvia.lv, kur ikviens var pievienot savu pasākumu.

LSFP prezidents Einars Fogelis: "Latvijā ir 89 sporta federācijas, kuras koordinē kopumā gandrīz pusotru simtu sporta veidu. Tas ir pietiekami, lai katrs spētu atrast sev atbilstošāko fizisko nodarbi".

Lai aicinātu iedzīvotājus būt fiziski aktīviem un sportot regulāri, sporta mākslinieks Vladislavs Lakše izveidojis kompozīciju Sports vieno!, kur sabiedrībā zināmi sportisti ir kustībā kopā ar tautu.

Sports vieno! ir Eiropas Sporta nedēļas devīze Latvijā. LSFP kā Eiropas Sporta nedēļas nacionālā koordinatora  mērķis ir vienot sporta federācijas, sporta klubus, izglītības iestādes, uzņēmumus, lai ar kampaņas palīdzību atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem, ka sportot ir svarīgi, kā arī palīdzēt ikvienam atrast sev piemērotāko fizisko aktivitāšu veidu. Ar sportu kā vienojošu spēku sportiskajās aktivitātēs īpaši plānots iesaistīt dažāda vecuma, nodarbošanos un tautību cilvēkus, īpaši Latvijas reģionos.

Mākslas darbā kopā ar iedzīvotājiem attēloti #BeActive vēstneši: kamaniņu braucējas Elīza Cauce un Maija Tīruma, olimpiete un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča, parabobslejists Alvils Brants, futbolists Edgars Gauračs, basketbolistu Jansonu ģimene, akcijas Apskrien Latviju dalībnieks Dins Vecāns, žurnālists Reinis Ošenieks, kā arī Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans, kurš ieguva Eiropas Komisijas balvu sportā #BeActive: Local Hero. Kā vadošais spēks darbā attēlota spēcīga Latvijas valsts.

Šogad Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Latvijā plānots pastiprinātu uzmanību pievērst izglītojoša rakstura aktivitātēm, iedzīvotājus sportot aicinās sporta ārsti, fizioterapeiti, treneri, sporta skolotāji, savukārt fiziski aktīva dzīvesveida ideju popularizēt palīdzēs #BeActive vēstneši.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti.


Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta federāciju padome

Saistītie raksti