26.oktobris. 2016. 16:17

Ceturtais un reizē noslēdzošais šīs sezonas Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta finālturnīrs norisinājās 25. un 26. oktobrī Ventspilī, kad par godalgām spēkojās regulārā čempionāta četras labākās U-18 Elites vecuma grupas komandas. Izšķirošajā spēlē atspēlējoties un vēlāk uzvarot dramatiskā pēcspēles sitienu sērijā, otro gadu pēc kārtas čempionu titulu izcīnīja FK Liepāja jaunie futbolisti.

 Turnīra foto galerija

Vispirms otrdien norisinājās pusfināla spēles, kurās tikās FK Liepāja un JFC Skonto, kā arī Vidzemes FC un JFA Jelgava komandas. Pie pārliecinošākās uzvaras tika jelgavnieki, pārspējot Vidzemes futbolistus ar rezultātu 3:0, kad vārtus guva Ritvars Briedis, Germans Saveļjevs un Ivo Minkevičs. Tikmēr maču starp FK Liepāja un JFC Skonto komandām izšķīra vieni liepājnieka Dēvida Dobrecova gūtie vārti.

Savukārt trešdien komandas tikās izšķirošajās spēlēs par vietām. Trešo pozīciju sezonas kopvērtējumā izcīnīja Vidzemes FC komanda, kas, pateicoties Kristera Alda Puriņa gūtajiem vārtiem, ar 1:0 pārspēja JFC Skonto.

Finālā kā pirmie vārtus guva jelgavnieki, kad izcēlās Germans Saveļjevs, tomēr mača turpinājumā neizšķirtu atjaunoja Rolands Vagančuks. Spēles izskaņā JFA Jelgava palika mazākumā, taču spēja parūpēties par pēcspēles sitienu sēriju. Tajā liepājniekiem vēlreiz izdevās atspēlēties un noslēgumā svinēt uzvaru ar rezultātu 4:3.

 FK Liepāja - JFA Jelgava | Spēles ieraksts "Sportacentrs.com"

 JFC Skonto - Vidzemes FC | Spēles ieraksts "Sportacentrs.com"

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts Krišjānis Zviedris (FK Liepāja), labākā aizsarga balvu saņēma Ivo Minkevičs (JFA Jelgava), labākā pussarga godā tika celts Mārtiņš Ķigurs (FK Liepāja), bet par labāko uzbrucēju tika atzīts Kristers Aldis Puriņš (Vidzemes FC).

FK Liepāja treneri sacensībās bija Jānis Intenbergs un Aleksandrs Daņilovs, ar JFA Jelgava puišiem strādāja Dāvis Caune un Gatis Mašals, bet Vidzemes FC komandas treneri bija Andis Rozītis un Raimonds Dūmiņš.

FK LIEPĀJA SPĒLĒTĀJU SASTĀVS


 

VĀRDS UZVĀRDS Dzimšanas gads
KRIŠJĀNIS ZVIEDRIS 25.01.97.
EDUARDS SMILTNIEKS 17.08.00.
NIKS RUBEZIS 30.09.98.
HELVIJS  KLĀVS BERNĀTS 10.01.98.
KRISTS  KRISTERS GULBIS 15.01.97.
RIHARDS PĒTERSONS 04.03.98.
ROBERTS ĶIPSTS 21.10.99.
RALFS  DENIJS DŽERIŅŠ 23.03.97.
KRISTERS TOBERS 13.12.00.
MĀRTIŅŠ ĶIGURS 31.03.97.
ROLANDS VAGANČUKS 05.01.98.
ARTURS SMETANOVS 20.04.99.
DĒVIDS DOBRECOVS 26.02.97.
MARKS KURTIŠS 26.01.98.
RŪDOLFS FOGELIS 31.07.99.
ROBERTS  KRISTS JAUNARĀJS -JANVĀRIS 23.03.00.
ELVIJS JANSONS 28.03.99.
NORANS ĶEPALS 06.08.99.

Šajā vecuma grupā regulārais čempionāts no aprīļa līdz oktobrim norisinājās divās apakšgrupās, spēlēm par medaļām kvalificējoties katras apakšgrupas divām labākajām komandām. B grupā pirmo vietu ieņēma FK Liepāja komanda, kas 12 spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, ar 1:2 piekāpjoties otrās vietas ieguvējiem no JFA Jelgava. Savukārt A apakšgrupā labākās trīs komandas šķīra tikai viens punkts, tūdaļ aiz Vidzemes FC un JFC Skonto futbolistiem paliekot BFC Daugavpils puišiem.

Šajā vecuma grupā komandu sastāvos spēlē 1998. un 1999. gadā dzimušie spēlētāji, bet spēles protokolā var tikt ierakstīti arī ne vairāk kā pieci 1997. dzimšanas gada futbolisti.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonas izskaņā finālturnīri norisinājās kopumā četrās vecuma grupās. Kā pirmie medaļas sadalīja U-13 Attīstības grupas futbolisti, kad finālturnīrā Valmierā triumfēja Madonas BJSS komanda, bet pēc tam Staicelē U-14 Attīstības grupas finālā uzvarēja FS METTA jaunie futbolisti. Vēlāk Staicelē norisinājās fināla spēles arī U-15 Attīstības grupas komandām, kurās labākie bija FK Liepāja pārstāvji.

Šosezon Latvijas Jaunatnes čempionātā piecās vecuma grupās startē vairāk nekā 120 komandas, kas pārstāv teju 40 Latvijas futbola klubus un organizācijas. Sacensības norisinās divās grupās – Elites un Attīstības. Latvijas Jaunatnes čempionāts tiek organizēts ar mērķi paaugstināt Latvijas jaunatnes komandu un spēlētāju meistarību, uzlabot spēļu kvalitāti, jaunu komandu izveidošanu un veicināt Latvijas jaunatnes izlašu spēlētāju atlasi.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti