29.augusts. 2017. 15:47

FK Liepāja komanda otrdien, 29. augustā, Šveicē notikušajā 2017./2018. gada UEFA Jaunatnes līgas (UEFA Youth League) izlozē tika ielozēta vienā pārī ar vienaudžiem no Baltkrievijas kluba Soļigorskas Shakhtyor.

Šī būs piektā sezona turnīram starp Eiropas labākajām jauniešu futbola komandām un pirmā reize, kad tajā būs pārstāvēta arī Latvija.

UEFA Jaunatnes līgas turnīra izspēli veido sacensības divos zaros – UEFA Čempionu līgas zars, kurā startē to 32 klubu jauniešu komandas, kuri kvalificējušies 2017./2018. gada UEFA Čempionu līgas turnīram, un Nacionālo čempionu zars, kurā startē 32 valstu nacionālo jaunatnes čempionātu uzvarētāji pēc 2016. gada UEFA valstu koeficienta rādītājiem.

FK Liepāja klubs ticis pie vietas Nacionālo čempionu zarā. Tajā izspēle notiks divās kārtās – vispirms 32 komandas sadalītas 16 pāros, kur aizvadīs pa vienai spēlei savā laukumā un izbraukumā, bet šo maču uzvarētāji iekļūs otrajā kārtā. Tajā pēc identiskas sistēmas tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies play-off kārtai un pievienosies astoņu UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu otro vietu ieguvējiem.

Nacionālo čempionu zara pirmajā kārtā liepājnieki samēros spēkus ar Shakhtyor futbolistiem, bet šī pāra uzvarētāji otrajā kārtā tiksies ar FC Nitra no Slovākijas vai KF Shkëndija no Maķedonijas. Pirmās kārtas spēles paredzētas 27. septembrī un 18. oktobrī, bet otrās kārtas mači – 1. un 22. novembrī. Tiesa, spēļu norises laiki vēl var tikt precizēti. Liepājniekiem pirmā spēle paredzēta savā laukumā.

Play-off kārtā 16 komandas tiks sadalītas astoņos pāros un vienā mačā sadalīs ceļazīmes uz astotdaļfinālu, kur šīs vienības jau gaidīs UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu uzvarētāji. Turpinājumā astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.

izspēles kārtība

Sacensībās Liepājas klubu pārstāvēs komanda, kas 2016. gadā kļuva par Latvijas Jaunatnes čempionāta Elites grupas uzvarētāju U-18 vecuma grupā. Turnīrā var piedalīties futbolisti, kuri dzimuši, sākot no 1999. gada 1. janvāra, tomēr sastāvā var būt līdz trim futbolistiem, kuri dzimuši laikā no 1998. gada 1. janvāra līdz 1998. gada 31. decembrim.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas būs pārstāvēta jaunās sezonas UEFA Jaunatnes līgas sacensībās.

Vairāk par turnīru uefa.com mājaslapā


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti