Mūsdienās futbols ir viena no spilgtākajām sociālajām parādībām sporta jomā ar kuru aktīvi nodarbojas vairāki miljoni pasaules iedzīvotāju, bet seko līdzi vadošajiem futbola sarīkojumiem vairāk kā viens miljards cilvēku. UEFA ir izsludinājusi īpašu dienu, kas ir veltīta visiem futbola draugiem. Latvijas Futbola federācijas mērķis ir lai šī diena izveidotos par mūsu visu kopējiem svētkiem.

Latvijas Futbola federācija (LFF) aicina jaunatnes futbola klubus un ikvienu Latvijas iedzīvotāju aktīvi iesaistīties ar Futbola Dienu saistītajos pasākumos savā klubā, pilsētā vai pagastā. 2014. gadā No 22.–28.septembrim visas nedēļas garumā futbola mīļotāji tika aicināti piedalīties “Futbola dienu” pasākumos visā Latvijā, kas notika jau piekto gadu pēc kārtas.

Tika izveidota īpaša interaktīva Latvijas karte www.futboladiena.lv, kur ikviens entuziasts varēja pievienot savu futbola pasākumu vai aktivitāti, kā arī redzēt, kurās Latvijas vietās notiek ar futbolu saistīti pasākumi, spēles un citas aktivitātes.

Futbols ir sporta spēļu karalis, ko apliecina arī tā popularitāte Latvijā. Šobrīd ar futbolu nodarbojās vairāk nekā 14 tūkstoši futbolisti, bet futbola spēlētāju skaits noteikti ir vismaz divas vai pat trīs reizes lielāks. Futbols ir viens no demokrātiskākajiem komandu sporta veidiem, ko pagalmos un stadionos spēlē gan bērni, gan pieaugušie. Tas ir veselīgi, dod pozitīvas emocijas un saliedē vienotam komandas garam.

Savu dalību “Futbola dienas” rīkotajos pasākumos apstiprināja vairāk nekā 150 sporta organizācijas no visas Latvijas. Futbola dienas pasākumos oficiāli piedalījās vairāk nekā 8000 entuziastu un futbola spēlētāju. “Futbola dienas” galvenais mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka futbols ir sporta veids, kas brīvi pieejams visiem. Līdz ar to, tika radīts arī sauklis - "Ielaid Futbolu savā pagalmā". Lai motivētu iesaistīties, katrs www.futboladiena.lv reģistrētais pasākums piedalījās konkursā, kur radošāko un interesantāko pasākumu organizatori saņēma balvas no „Futbola dienas” atbalstītājiem.

Galvenā balvā – ceļojums kopā ar „AirBaltic” kopā ar Latvijas nacionālo futbola izlasi uz „EURO 2016” kvalifikācijas turnīra spēli izbraukumā Amsterdamā. Ikviens „Futbola dienas” pasākuma vai aktivitātes organizators, kurš izvietoja Latvijas kartē pasākumu, saņēma ielūgumu uz 10. oktobra Latvijas nacionālās futbola izlases spēli „EURO 2016” kvalifikācijas turnīrā Skonto stadionā pret Islandi. Tāpat arī bija paredzētas citas balvas no „Futbola dienas” atbalstītājiem:

► Hyundai i40 uz nedēļas nogali ar pilnu bāku no „Autohalle.lv”;
► Kruīzs 4 personām uz Stokholmu no „Tallink”;
► Produkcija no „Piebalgas alus” darītavas;
► 50 EUR dāvanu karte no restorāna TexMex”
► 100 EUR dāvanu karte no veikala “Komanda”;
 

„Futbola dienas” ietvaros 28.septembrī Rīgas 49. vidusskolas stadionā notika arī sieviešu futbola diena ar nosaukumu “Live Your Goals” jeb “Sapņi piepildās”, savukārt Rīgas Olimpiskajā sporta centrā bērni no Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centra piedalījās labdarības dienā ar sportiskām aktivitātēm, ko vadīja Kašers ar Jogitu Pūpolu, bet uzstājās dziedātāja Liene Šomase un atraktīvie „Greentrials” puiši.  Visi bērni saņēma balvas no "Fazer", gaļas pārstrādes uzņēmuma "Nākotne", "Ādažu Čipsi" un apģērbu vairumtirgotāja "Dinoss", kā arī pusdienās baudīja gardās LuLu picas un Piebalgas kvasu.

Vairāk informācijas: 

futboladiena.lvfb.com/futboladiena