23.februāris. 2014. 12:32

Kopš dienas, kad Latvijas Futbola federācija (LFF) saņēma oficiālu lēmumu no Eiropas futbola federāciju apvienības (UEFA) par PRO-UEFA kursu dalībnieku apstiprināšanu (23.08.2012.), ir pagājis jau vairāk kā pusotrs gads. Šobrīd LFF ar lielāko prieku paziņo, ka Latvijas futbola vēsturē pirmais PRO-UEFA treneru apmācības process ir noslēdzies.

.PRO-UEFA kursantu eksāmenu aizstāvēšana Rīgā

Kursu laikā tika aizvadītas kopumā desmit sesijas, kuras sastāvēja no 4 - 5 apmācību dienām. Šo sesiju laikā treneri – student apguva gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas, stažējās ārvalstu klubos, apmeklēja izbraukuma sesijas Šveicē un Lietuvā, aizstāvēja komandas pirmssezonas sagatavošanas plānu, spēļu analīzes darbu, gūto pieredzi ārvalstu klubos, diplomdarbu, kā arī kārtoja praktisko un teorētisko eksāmenu.

Kursu pēdējā sesija (9-12.03.2014.) tika veltīta diplomdarba aizstāvēšanai un teorētiskajam eksāmenam. Šo pārbaudījumus uzraudzīja un savu vērtējumu sniedza novērotājs no UEFA Jira panel (UEFA Izglītības komiteja) Pjotrs Maranda un uzaicinātais eksperts – Baltkrievijas Futbola federācijas Tehniskais direktors Mihails Vergejenko (Mikhail Vergeenko – angļu val.). Kā atzinums mūsu treneriem un kursu organizatoriem bija šo ekspertu pozitīvais vērtējums.
 

Visā kursu garumā treneru darbu pārbaudījumos vērtēja pašmāju Izglītības ekspertu komanda, kuras sastāvā ietilpa:

Jānis Skredelis – Latvijas futbola treneru asociācijas (LFTA) priekšsēdētājs;
Aleksandrs Starkovs – LFF treneru komitejas priekšsēdētājs;
Georgijs Gusarenko – pieredzējušais treneris;
Jurijs Andrejevs – LFF Izglītības daļas vadītājs.

Lai jaunos PRO-UEFA kursus un kursu absolventus atzītu par leģitīmiem, ir jāiziet procedūra, kuras laikā UEFA dažādās instancēs tiks apstiprināta Latvijas gatavība būt pilnvērtīgai UEFA Izglītības Konvencijas dalībvalstij. Šī procedūra sastāv no UEFA Jira Panel sēdes, kas notiks 20.martā un kurā UEFA iepazīsies ar P. Marandas atskaiti par LFF kursu organizāciju un dalībnieku novērtējumu. Pozitīvā atskaite tālāk tiks nodota UEFA Attīstības un Tehniskās palīdzības komitejai un gala apstiprinājums tiks saņemts no UEFA Izpildkomitejas.

LFF Izglītības daļa vēlas apsveikt Latvijas vēsturē pirmos PRO-UEFA kursu absolventus ar veiksmīgi aizvadītajām mācībām un sekmīgi nokārtotajiem pārbaudījumiem. Novēlam veiksmi Jūsu tālākajos profesionālajos izaicinājumos!

2014.gada PRO-UEFA absolventu saraksts

1. Jurijs Popkovs 
2. Viktors Ņesterenko
3. Mihails Koņevs 
4. Jānis Intenbergs 
5. Dainis Kazakevičs 
6. Vladimirs Pačko 
7. Marians Pahars 
8. Jurģis Pučinsks 
9. Vladimirs Babičevs 
10. Vitālijs Astafjevs 
11. Sergejs Pogodins 
12. Alexey Yagudin 
13. Andrejs Štolcers
14. Andris Riherts

Saistītie raksti