1994. gads
 1993. gads
 1992. gads
28.maijs | TURCIJA - LATVIJA (3:3)

Latvijas futbola izlases sākumsastāvs pārbaudes spēlē pret Turciju (foto – LFF.lv)

Gatavojoties 7.jūnijā Rīgā paredzētajai FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlei ar Bosniju un Hercegovinu, Latvijas nacionālā futbola izlase Vācijas pilsētā Duisburgā pārbaudes spēlē 28.maijā cīnījās neizšķirti ar Turcijas izlasi 3:3. Divus vārtus Latvijas izlases rindās šajā spēlē guva 18 gadus vecais "Skonto FC" uzbrucējs Valērijs Šabala, savukārt pirmos vārtus Latvijai šajā mačā guva Edgars Gauračs.

Spēle pret Turciju mūsu izlasei bija pēdējais sagatavošanās posms pirms atbildīgās Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēles ar apakšgrupas līdervienību Bosniju un Hercegovinu, kas notiks piektdien, 7.jūnijā, Skonto stadionā, Rīgā. Biļetes uz šo maču pārdošanā pieejamas "Biļešu serviss" kasēs, kā arī internetā. Atgādinām, ka 24.maijā Dohā notikušajā pārbaudes spēlē Aleksandra Starkova vadītā komanda atzina Kataras valstsvienības pārākumu ar rezultātu 1:3.

“Esam priecīgi, ka nospēlējām neizšķirti ar ļoti spēcīgu pretinieku. Protams, Turcijas futbola izlase bija šīs mača favorīte un tā lielāko spēles daļu kontrolēja spēli. Tomēr mēs vēlējāmies un centāmies būt līmenī ar Turcijas izlasi. Man ir prieks, ka komandai izdevās izcīnīt neizšķirtu, tas ir labs rezultāts mūsu komandai.

Kā mēs visi lieliski zinām, Turcijas un Latvijas izlašu savstarpējo spēļu vēsturē mūsu komandai ir spilgts ieraksts desmit gadus atpakaļ notikušajās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles. Latvijā joprojām visi lieliski atcerās šīs spēles. Esmu priecīgs, ka šodien šī jaunā komanda ierakstīja vēl vienu lapaspusi abu valstsvienību savstarpējo spēļu vēsturē,” par notikušo spēli pēcspēles preses konferencē izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Latvijas izlases treneris pateicās spēles organizatoriem, tostarp, arī Turcijas Futbola federācijai par viesmīlīgo uzņemšanu un novēlēja Turcijas valstsvienībai sekmes un panākumus gaidāmajās FIFA Pasaules Kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs.

“Protams, šī spēle bija ļoti grūta mūsu komandai. Neskatoties uz pirmo puslaiku, pēc pārtraukuma devāmies laukumā, domājot, ka rezultāts ir 0:0. Mēs centāmies gūt vārtus. Tas izdevās. Tajā brīdī sajutām, ka mēs varam spēlēt ar Turciju un varam vēl viņiem iesist. Arī neskatoties uz to, ka ielaidām trešos vārtus, tas mūsu komandu nesalauza. Tas pierāda, ka mūsu komandai ir raksturs. Puiši ir malači, ka nospēlēja līdz galam. 3:3 – tas ir ļoti labs rezultāts mūsu komandai,” atzina Latvijas izlases pirmo vārtu autors šajā spēlē Edgars Gauračs.

“Gūt vārtus šādi priekš manis ir visērtākais veids, kas var būt. Arī pirmajā puslaikā bija vārtu gūšanas epizode, kurā centos sist pa vārtiem, tomēr tehniski sitiens toreiz neizdevās,” gūtos vārtus atceras Edgars Gauračs.

“7.jūnijā spēle ar Bosniju un Hercegovinu mums jākoncentrējas līdz pēdējai minūtei laukumā, mums jābūt kā vienotai komandai un jādara to, ko treneris mums liks! Aicinām līdzjutējus uz Skonto stadionu atbalstīt komandu šajā atbildīgaja spēlē!” pirms gaidāmās spēles pret Bosniju izteicās valstsvienības uzbrucējs.

FOTOGALERIJA: 2013.05.28. TURCIJA – LATVIJA

Pārbaudes spēle | Friendly match
TURCIJA LATVIJA
3 3
28.05.2013, 21:58, Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburga, Vācija
8'  Olcay Sahan
23'  Selcuk Inan (11m)
59'  Veysel Sari
53'  Edgars Gauračs
68'  Valērijs Šabala
84'  Valērijs Šabala

9 Valērijs Šabala
46' 13 Fehmi Mert Günok
46' 2 Veysel Sari
46' 15 Mehmet Topal
61' 23 Kerim Frei
61' 18 Mehmet Ekci
86' 11 Gokhan Tore
45' 9 Valērijs Šabala
45' 7 Vladimirs Kamešs
45' 2 Pāvels Mihadjuks
63' 16 Vladislavs Gabovs
67' 8 Oļegs Laizāns
90'  Ömer Toprak 23'  Vitālijs Maksimenko