2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra sestajā spēlē piektdien, 10. novembrī, Pērtā Latvijas U-21 futbola izlase cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Skotijas vienaudžiem. Latvijas labā vārtus 1. puslaika kompensācijas laikā ar galvu guva Roberts Uldriķis.

Skotija - Latvija. Pilns spēles video ieraksts

Uz šo sasaukumu Latvijas U-21 izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs bija uzaicinājis 20 futbolistus. Pēc pēdējām spēlēm Latvijas čempionātā traumas dēļ nācās svītrot FK Metta/Latvijas Universitāte aizsargu Rendiju Šibasu. Viņa vietā Kazakevičs izsauca 1. līgas komandas Grobiņas SC snaiperi Devidu Dobrecovu, kurš ar 18 vārtiem bija trešais nadzīgākais vārtu guvējs aizvadītajā Komanda.lv 1. līgas čempionātā. Pēc traumas komandā atkal bija cits FK Metta/Latvijas Universitātei aizsargs Krists Kristers Gulbis, kurš savainojuma dēļ nebija kandidātu pulkā iepriekšējās četrās spēlēs.

Komandā atgriezās arī RFS uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš iepriekšējā sasaukumā oktobrī spēlēja Latvijas valstsvienības rindās. Tikmēr uz šo nometni netika aicināts Schalke 04 dublieru pārstāvis Jānis Grīnbergs, kurš steidza palīgā Latvijas U-19 izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Horvātijā, kur izcēlās ar vārtiem jau pirmajā mačā pret dāņiem spēles 3. minūtē! Toties izlasei jau Edinburgas lidostā pievienojās cits Schalke 04 dublieru spēlētājs Andrejs Cigaņiks līdzīgi kā komandas kapteinis Antonijs Černomordijs.

Spēle pret Skotijas U-21 izlasi notika Pērtā, McDiarmid Park stadionā, ar 10 696 lielu ietilpību. Tur ikdienā spēlē Skotijas Premjerlīgas komanda St. Jonhstone, kas 2016./2017. gada sezonā Premjerlīgā ieņēma 4. vietu.

Spēlē pret skotiem ārpus pieteikuma palika malējais pussargs Vladislavs Fjodorovs no FK Metta/Latvijas Universitāte un liepājnieks Devids Dobrecovs. Otro spēli ciklā pēc kārtas izlases vārti tika uzticēti Itālijas C sērijas kluba Pordenone vārtsargam Kristapam Zommeram. Viņam mūsu U-21 izlases rindās tas bija septītais mačs.

Mājiniekiem, skotiem, piederēja neliels pārsvars, taču Latvijas U-21 izlase prasmīgi aizsargājās un veidoja pretuzbrukumus. 24. minūtē stadionā sanākušos 1449 skatītājus pārsteidza tas, ka izdzisa viens no četriem gaismas stabiem. Spēle tika pārtraukta. Pēc brīža stadionā pavēstīja, ka mačs pēc piecām minūtēm varēs atsākties, taču gaisma atgriezās vēl pāris minūtes ātrāk un mačs varēja turpināties.

1. puslaikam tika pieliktas astoņas kompensācijas minūtes, un sestajā no tām mēs izvirzījāmies vadībā. Latvijas U-21 puiši iesāka uzbrukumu labajā flangā, bet, centra zonā ar piespēli meklējot Robertu Uldriķi, bumba otrā malā nonāca pie Andreja Cigaņika. Viņa centrējums soda laukumā pretī vārtiem noslēdzās ar Raivja Andra Jurkovska sitienu ar galvu. Bumba trāpīja pārliktnim un lidoja atpakaļ laukumā, un par to divcīņā devās Roberts Uldriķis un skotu aizsargs. Mūsu raženais uzbrucējs bija pārāks, sitot vārtu brīvajā stūrī. Skotu vārtsarga izmisīgais lēciens rezultātu nedeva un kompensācijas sestajā minūtē rezultāts tapa 1:0 latviešu labā.

2. puslaiks sākās ar lielu skotu spiedienu, bet mūsējiem pamazām izdevās to noslāpēt. Diemžēl 67. minūtē palikām mazākumā, jo par rupju izklupienu pretiniekam kājās no aizmugures tika noraidīts centra pussargs Ingars Sarmis Stuglis. Mūsējie varonīgi aizsargājās līdz pat spēles beigām, taču trešajā no piecām kompensācijas minūtēm tiesnesis saskatīja Kristapa Liepas pārkāpumu, un Glāzgovas Rangers dublieru uzbrucējs Raiens Hārdijs (Ryan Hardie) realizēja 11 metru soda sitienu. Kristaps Zommers uzminēja sitiena virzienu un nedaudz bumbu pat aizskāra, taču laupīt skotiem laimīgu neizšķirtu neizdevās.

Latvijas U-21 izlasei tas bija trešais neizšķirts sešās kvalifikācijas spēlēs, kas grupā ļauj ieņemt 5. vietu sešu komandu konkurencē. Vēl 10. novembrī Ukraina mājās ar 0:2 zaudēja grupas līderei Anglijai, bet Nīderlande savās mājās ar 8:0 apspēlēja Andoru. Viena spēle notika arī 14. novembrī, kurā Skotijas mājās ar 0:2 piekāpās Ukrainai, vārtus ielaižot katra puslaika kompensācijas laikā.

Turnīra tabulā pēc spēlēm 14. novembrī līdere ir Anglijas U-21 izlase ar 13 punktiem (5 spēlēs), seko Nīderlande ar 8 (5), Ukraina 8 (5), Skotija 7 (5), Latvija 3 (6) un Andora 1 (4).

Latvijas U-21 izlasei nākamā spēle ciklā paredzēta 7. septembrī viesos pret Ukrainu. Pēc tam mājās tiksimies ar Anglijas un ar Nīderlandes, bet viesos – ar Andoras vienaudžiem.

2017. gadā Latvijas U-21 izlase kopā aizvadīja 10 spēles – divas no tām pret Latvijas komandām FK Metta/Latvijas Universitāte un FK Spartaks Jūrmala. Kopā laukumā izgāja 35 dažādi futbolisti. Visās 10 spēlēs piedalījās vienīgi malējais aizsargs Vladislavs Sorokins. Ja neskaita spēles pret Latvijas komandām, pārējās astoņās laukumā bija arī kapteinis Antonijs Černomordijs, pussargi Raivis Andris Jurkovskis un Andrejs Cigaņiks. Septiņas spēles iekrāja Roberts Uldriķis, kurš pārējās trijās nepiedalījās, jo bija nacionālajā izlasē.

KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA FORMĀTS

2019. gada UEFA Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase iekļuva 4. apakšgrupā kopā ar Angliju, Nīderlandi, Ukrainu, Skotiju un Andoru. Kvalifikācijas turnīra deviņu grupu uzvarētāji iekļūs Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrā pa tiešo, kamēr vēl divas vietas tiks noskaidrotas izslēgšanas jeb play-off kārtā, kurā iekļūs četras labākās 2. vietu ieguvējas starp visām apakšgrupām.