2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē otrdien, 5. septembrī, Bornmutā Latvijas U-21 futbola izlase ar 0:3 (0:2) piekāpās Anglijas vienaudžiem, piedzīvojot pirmo zaudējumu ciklā.

Gatavošanos pirmo posmu spēlēm ar Ukrainas un Anglijas vienaudžiem iesāka 22 futbolisti, taču lidmašīnā uz britu salām kāpa 18 spēlētāji, šoreiz mājās paliekot aizsargiem Dāvim Sandim Strodam, Rendijam Šibasam, pussargam Daniilam Hvoiņickim un uzbrucējam Devidam Dobrecovam.

Anglijas U-21 izlase spēli uzņēma Vitality stadionā, kur ikdienā spēlē Anglijas Premjerlīgas komanda Bournemouth. Mājinieku sastāvā netrūka spēlētāju, kas pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubus. Piemēram, Liverpool, Tottenham Hotspur, Everton, Newcastle United, Leicester City, Crystal Palace un Swansea City. Ierindā bija arī futbolisti, kas 2017. gada 11. jūnijā Dienvidkorejā triumfēja Pasaules U-20 kausa finālturnīrā.

8154 skatītāji klātbūtnē Latvijas U-21 izlase 1. puslaikā nonāca iedzinējos ar 0:2, bet 2. puslaikā mājinieki guva vēl vienus vārtus. Pēc spēlēm 5. septembrī kvalifikācijas 4. grupas galvgalī izvirzījās ukraiņi, kas ar 6:0 viesos pieveica Andoru, bet līdzās arī ar četriem punktiem nostājās angļi. Latvijas U-21 izlase sešu komandu konkurencē pēc trijām spēlēm ierindojas ceturtajā pozīcijā. Mūsu puišu nākamā spēle notiks 6. oktobrī viesos pret Nīderlandes U-21 izlasi, kas pēc neizšķirta 1:1 ar angļiem zaudēja skotiem ar 0:2.

ANGLIJA - LATVIJA U21. Spēles fotogalerija

KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA FORMĀTS

Latvijas U-21 izlase šajā ciklā spēlē vienā grupā ar Anglijas, Nīderlandes, Skotijas, Ukrainas un Andoras vienaudžiem. Kopā ir deviņas atlases grupas. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas uzvarētāja, bet vēl četras labākās otro vietu ieguvējas (ar labākajiem rādītājiem spēlēs pret savas grupas pirmo, trešo, ceturto un piekto vietu) sacentīsies izslēgšanas spēlēs jeb play-off kārtā vēl par divām ceļazīmēm. Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrs 2019. gada vasarā notiks Itālijā un Sanmarīno.