Latvijas nacionālā futbola izlase pirmdien, 12. jūnijā, Skonto stadionā pārbaudes spēlē ar 1:2 (1:0) zaudēja Igaunijas valstsvienībai. Abu valstu izlasēm šī bija 54. savstarpējā tikšanās reize kopš pirmās 1922. gada septembrī. Līdz šim Latvija savus kaimiņus bija pratusi uzvarēt 25 reizes, desmit mačos pārāki bijuši igauņi, bet vēl 19 tikšanās reizes noslēgušās ar neizšķirtu rezultātu.

Pēc zaudējuma Eiropas čempioniem portugāļiem pirms trijām dienām Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs sastāvā veica vairākas izmaiņas. Pirmo reizi starta sastāvā devās vārtsargs Pāvels Šteinbors, jo Andrim Vaņinam pēc abpusējās vienošanās starp futbolistu un treneru štābu šajā mačā tika dota atpūta. Salīdzinot ar spēli pret Portugāli, pieteikumā vairs nebija savainotā aizsarga Ginta Freimaņa. Traumu dēļ šajā sasaukumā nebija arī centra aizsarga Kaspara Dubras, centra pussargu Aleksandra Cauņas, Artūra Zjuzina un Arta Lazdiņa.

Latvijas valstsvienības starta sastāvā pirmo reizi izgāja FK Metta/LU pussargs Dāvis Indrāns, kurš tikai pirms trijām dienām bija debitējis izlasē. Pirmo puslaiku Latvija noslēdza savā labā, jo 22. minūtē pēc Aleksandra Solovjova piespēles aci pret aci ar vārtsargu izskrēja uzbrucējs Dāvis Ikaunieks, kurš, eleganti pārceļot bumbu pāri, guva otro vārtus Latvijas nacionālās izlases rindās savā 11. spēlē.

Diemžēl nosargāt vadību Latvijai neizdevās. 52. minūtē vārtus Igaunijas izlases labā guva laukumā uz maiņu nākušais Sergejs Zeņjovs (Sergei Zenjov), bet 77. minūtē uzvaras vārtus iesita cits laukumā uz maiņu izlaistais futbolists Ats Purje (Ats Purje). Igauņiem šoreiz pieteikumā nebija centra aizsarga Ragnara Klavana, kurš pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubu Liverpool.

Latvijas valstsvienības rindās mača 69. minūtē debitēja Virslīgas kluba RFS spēlētājs Roberts Uldriķis. Visas 90 minūtes aizvadīja malējais pussargs Vladimirs Kamešs, kurš iepriekšējo reizi izlasē bija spēlējis 2015. gada 13. novembrī pārbaudes spēlē pret Ziemeļīriju (0:1). Viņam pret igauņiem bija 14. mačs izlases rindās.

Latvijas nacionālajai izlasei nākamā spēle paredzēta 31. augustā, kad 2018. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā paredzēta izbraukuma cīņa pret Ungāriju. Pēc tās 3. septembrī Rīgā uzņemsim grupas līderi Šveices valstsvienību.

LATVIJA - IGAUNIJA (1:2), spēles pilnais video ieraksts (12.06.2017.)

LATVIJA - IGAUNIJA (1:2), spēles pilnā fotogalerija (12.06.2017.)

Aleksandrs Starkovs: Gūtā pieredze mums nākotnē būs ļoti noderīga

Martins Reims: Pret Latviju izskatījāmies svaigāki