Latvijas nacionālā futbola izlase sestdien, 25. martā, ar rezultātu 0:1 (0:0) 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā piekāpās Šveices valstsvienībai.

Vienīgos vārtus mājinieku labā 66. minūtē guva laukumā uz maiņu nākušais Vācijas kluba Menhengladbahas Borussia uzbrucējs Josips Drmičs (Josip Drmic), kurš pēc centrējuma sita precīzi ar galvu no vārtu priekšas.

Latvijas valstsvienības rindās šajā mačā debitēja 29 gadus vecais RFS aizsargs Aleksandrs Solovjovs, kurš nospēlēja visas 90 minūtes. Viņš kreisajā aizsardzības malā aizstāja Vitāliju Maksimenko, kurš šajā mačā nedrīkstēja piedalīties diskvalifikācijas dēļ. Solovjovs nav vienīgais, kurš valstsvienībā debitējis 29 gadu vecumā. 2014. gadā to paveica arī labās malas aizsargs Gints Freimanis, kurš nāca uz maiņu Baltijas kausa izcīņas spēlē uzvarā pār Lietuvu (1:0).

Tikmēr jau 80. spēli valstsvienībā aizvadīja mūsu vārtsargs Andris Vaņins, kurš vairākās epizodēs nospēlēja teicami, tiekot galā ar bīstamiem šveiciešu sitieniem. 36 gadus vecais Vaņins tikai par spēli atpaliek no Andreja Štolcera, kurš šobrīd noslēdz visu laiku spēlēm bagātāko futbolistu Latvijas valstsvienībā ranga top 10.

69. minūtē laukumā nāca uzbrucējs Deniss Rakels, kurš valstsvienībā nebija spēlējis kopš 2015. gada rudens, jo pērn to liedza traumas. Viņš nomainīja Dāvi Ikaunieku.

Spēli Ženēvā klātienē noraudzījās 25 tūkstoši skatītāju, starp kuriem bija arī Latvijas valstsvienības līdzjutēji.

2017-03-13 17:35
Mainīta Gruzija - Latvija spēles norises vieta, fani tiek aicināti pieteikties biļetēm