SKONTO stadions (Rīga, Latvija)

Adrese: Emīla Melngaiļa iela 1a, Rīga (on GOOGLE maps)
Nokļūšana ar sabiedrisko transportu: 
3., 5. un 25.trolejbuss, 11. un 33.autobuss (pietura E.Melngaiļa iela)
Ietilpība: 8087 skatītāju vietas
Laukuma izmērs: 105 x 68 metri
Segums: dabīgais zālājs
Apgaismojums: mākslīgais

Skonto stadions tika atklāts 2000.gadā, un pārsvarā tas tiek izmantots futbola spēļu rīkošanā. Savas mājas spēles tajā aizvada daudzkārtējie Latvijas čempioni "Skonto FC", Latvijas nacionālā futbola izlase, kā arī Latvijas U-21 futbola izlase. Stadionā ir paredzētas vietas V.I.P. ložām, ofisiem, preses centram, konferenču un izstāžu zālēm, TV studijai, kā arī kafejnīcai.

Skonto stadionā notiek arī dažādi kultūras pasākumi, piemēram, ir bijuši skatāmi Džo Kokera, Depeche Mode, Eltona Džona, Massive Attack, Metallica, Aerosmith, Snoog Dogg un citi koncerti. 2012.gada 17.augustā šajā stadionā ar koncertu uzstājās Latvijas grupa "Prāta Vētra". 2003.gadā "Skonto" stadionā notika Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētku koncerti. Blakus Skonto stadionam esošajā Skonto hallē 2006.gadā risinājās IIHF Pasaules čempionāts hokejā. 2008.gada 3.maijā Skonto stadionā savstarpējo draudzības spēli aizvadīja Latvijas un Gruzijas futbola veterāni.

2003.gada novembrī Latvijas nacionālā futbola izlase, tieši "Skonto" stadionā pārspējot Turciju, spēra platu soli iekļūšanai EURO 2012 finālturnīrā, kurā pēc vēsturiskā triumfa divu spēļu summā vēlāk Aleksandra Starkova komanda arī iekļuva. Vienīgos vārtus toreiz guva Māris Verpakovskis. Šajā spēlē tika reģistrēts arī līdz šim lielākais futbola līdzjutēju skaits stadionā: 10 000 skatītāji. Kā interesants fakts ir minams, ka pirmos vārtus šajā stadionā guva "Skonto FC" spēlētājs Orests Buitkus stadiona atklāšanas spēlē Latvijas Virslīgas čempionāta ietvaros pret "Latvijas Universitāte/Daugava" komandu.

Iepriekš šajā vietā atradās "Dinamo" stadions, un 2001.gada pavasarī laukuma zālājam tika uzklāts īpašs stiprinājumu segums, kas palielina tā izturību.