19.februāris. 2017. 23:00

Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases un Rīgas Futbola skolas spēlētāja Olga Ševcova intervijā pēc sestdien, 18. februārī pārbaudes spēlē izcīnītās uzvaras pār Lietuvas klubu Gintra Universitetas atzīmēja, ka pieaugusī rezultativitāte ir pozitīvu tendenci raksturojošs faktors valstsvienības attīstībā. Divu vārtu autore norādīja arī uz tām lietām, pie kurām komandai vēl nepieciešams piestrādāt nākotnē, kā arī novērtēja gaidāmās pretinieces Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Gruzijā.

Didzis Matīss: “Uzvaras dod pārliecību visai komandai!”

LATVIJA - FK Gintra Universitetas (5:1) spēles protokoLS

PĒCSPĒLES INTERVIJA AR OLGU ŠEVCOVU

  • Kāds bija trenera dotais uzdevums un kā izdevās to realizēt laukumā? Ar ko mūsu komanda šodien bija pārāka laukumā?

"Kā vienmēr, uzdevums bija uzvara. Šajās dienās treneriem bija daudz laika novērtēt visas kandidātes, tāpēc šodien laukumā jau bija redzams gandrīz mūsu izlases pamatsastāvs. Pretinieks bija labi zināms. Treneri brīdināja, ka Šauļu komandu pastiprināja vairākas leģionāres. Es gan neteiktu, ka mēs šoreiz bijām īpaši pārākas pār pretiniecēm. Vienkārši viņām daudz kas pašām neizdevās laukumā... Tiklīdz sāc just, ka pretiniekam spēle nesekmējas, uzreiz rodas papildus pārliecība. Tas arī mums šodien palīdzēja sasniegt vēlamo rezultātu.

Katra spēlētāja šodien par visiem 100 procentiem izpildīja tai doto uzdevumu. Katrā epizodē mūsu meitenes nospēlēja līdz galam. Pirmajā puslaikā mums palīdzēja arī tas, ka guvām divus vārtus. Tāpēc arī pēc pārtraukuma spēlējām mierīgāk un ar lielāku iekšējo pārliecību. Neskatoties uz pretinieču salīdzinoši rupjo un brīžiem pat uz provokācijām balstīto spēli, mūsu futbolistes īpaši uz to nereaģēja.

Jā, mums izdevās laba spēle, taču kopumā es neteiktu, ka tika izcīnīta tik pārliecinoša uzvara, kā tas redzams uz tablo."

  • Atzīmēji, ka bija salīdzinoši rupja spēle ar daudziem pārkāpumiem un tiesnese Viola Raudziņa bieži svilpa sodus. Ar ko tas izskaidrojams? Vai šādas spēles allaž gaidāmas, kad savā starpā tiekas futbolistes no Latvijas un Lietuvas?

"Man liekas, ka lietuviešu futbols vienmēr it bijis nedaudz rupjāks. Iespējams, ka vērtēju tikai pēc savas pieredzes, bet domāju, ka mūsu futbolistes šajā ziņā ir mierīgākas. Ja skatāmies uz to pašu Igauniju vai Lietuvu, tur futbolistes tiešām spēlē rupjāk. Taču mēs arī nepaliekam atbildi parādā, un mūsu treneris Didzis Matīss šodien pirms spēles teica, ka noteiktās epizodēs epizodēs jānospēlē ciešāk jeb mums jābūt sīkstākām, īpaši pret viesu komandas ātrajām leģionārēm. Treneris vienlaikus atzīmēja, ka, šādā veidā pāris reizes nospēlējot, sieviešu futbolā pretspēlētāja principā var tikt arī pilnībā neitralizēta."

  • Pastāsti par saviem diviem gūtajiem vārtiem!

"Vēl pirms pirmajiem vārtiem man bija vairākas iespējas... Vārtiem vajadzēja būt ātrāk. Tajā epizodē saņēmu labu piespēli no Anastasijas Fjodorovas. Tā bija reize, kad uzbrucējai jāgūst vārti, jo priekšā bija tikai vārtsardze, attiecīgi kā uzbrucējai neiesist man nebija tiesību. Otrie vārti arī radās pēc ne īpaši pārliecinošām lietuviešu komandas darbībām aizsardzībā. Uzskatu, ka ne ko īpašu tajā epizodē neizdarīju. Paveicās, ka bumba pēc mana sitiena trāpīja vārtu stūrī. Nevaru šobrīd teikt, ka šis būtu tik ļoti īpašs gols."

  • Latvijas izlase gūst vārtus, priecē ar sekmīgām kombinācijām laukumā... Vai gūtie vārti vairo komandas kopējo pārliecību pirms kvalifikācijas spēlēm?

"Protams, tas mums dod lielu pārliecību. Ja salīdzinām statistiku iepriekš, tad mēs jau sen neesam bijušas tik produktīvas tieši gūto vārtu ziņā. Vienmēr esam spējušas labi nospēlēt aizsardzībā vai arī zaudēt ar mazu vārtu starpību pret stiprām komandām, taču pašām gūt vārtus šajās spēlēs ne vienmēr iepriekš bija izdevies. Tikmēr šī gada pārbaudes spēle pret Igaunijas komandu un arī abās tikšanās reizēs ar Lietuvas čempionēm guvām daudz vārtus [kopumā 13 vārti trijās spēlēs – LFF.lv]. Mums izdodas rezultatīvas spēles, un tas mūs šobrīd ļoti iepriecina. Iespējams, ka tas arī liecina, ka mūsu uzbrukums šo gadu laikā ir pastiprinājies. Tam ir liels pozitīvs efekts kopumā."

  • Kā kopumā vērtē komandas gatavību pirms kvalifikācijas spēlēm? Pie kādām niansēm vēl nepieciešams piestrādāt?

"Fiziskajā ziņā pirms turnīra diezin vai ko daudz labāk vēl var izdarīt. Kā saka mūsu treneris, pie fiziskās kondīcijas uzlabošanas futbolistēm nepieciešams strādāt savos klubos. Izlasē šajā ziņā daudz neko vairāk izdarīt nevar, turklāt līdz kvalifikācijas spēlēm palicis nedaudz vairāk nekā mēnesis. Noteikti vēl strādāsim taktiskajā ziņā, kur mums priekšā ir vairākas spēles turnīrā Kiprā... Treneris arī teica, ka Kiprā skatīsimies un analizēsim daudz video. Taktika noteikti ir tas, ko mēs vēl varam piekoriģēt, un arī šajā ziņā vēl labāk sagatavoties."

  • Kas šobrīd zināms par mūsu pretiniecēm kvalifikācijas turnīrā – Gruzija, Igaunija un Kazahstāna?

"Pret Gruziju iepriekš neesmu nekad spēlējusi nedz pārbaudes mačos, nedz kvalifikācijas turnīros. Man personīgi šī pagaidām ir vismazāk zināmā komanda.

Igaunija ir visiem labi zināma komanda. Iepriekšējā Baltijas Kausa spēlē pagājušajā gadā izdevās šo komandu uzvarēt [ar rezultātu 2:0 – LFF.lv]. Tiesa, toreiz viņu komandā nebija vairāku aizsargu no Somijas klubiem, tāpēc tas nebija šīs komandas spēcīgākais sastāvs. Skatīsimies, ko šī komanda spēs parādīt Gruzijā, ja viņām izdosies sapulcināt visas leģionāres sastāvā. Noteikti, ka notikusī galvenā trenera maiņa igaunietēm arī sniegs papildus iedvesmu jaunajā kvalifikācijas ciklā. Tomēr es uzskatu, ka mēs varam un mums jāspēj šī komanda uzvarēt!

Attiecībā uz Kazahstānas izlasi atceros, ka reiz devāmies uz pārbaudes spēļu turnīru Luksemburgā, kur jau tikāmies ar šo komandu. Toreiz mēs zaudējām [2008. gada 15. maijā notikušās spēles rezultāts bija 5:0 (3:0) Kazahstānas izlases labā – LFF.lv]. Visas viņu futbolistes bija maza auguma, taču ļoti ātras spēlētājas. Arī šajā mačā pret Gintra Universitetas pretinieču sastāvā esošā leģionāre parādīja, ka nelielais augums nav šķērslis, lai labi spēlētu laukumā. Ātrums ir Kazahstānas izlases spēcīgākais ierocis. Toreiz atceros, ka brīžiem viņām bija ļoti grūti izsekot, jo mūsu spēlētājām plānoto darbību veikšanai laukumā pretinieces deva ļoti maz laika. Attiecīgi mums jābūt gatavām domāt, spēlēt un pieņemt lēmumus laukumā ļoti ātri. Tiesa, šobrīd arī mūsu komandas spēle ir progresējusi uz labo pusi. Kādas izmaiņas notikušas šo gadu laikā Kazahstānas izlasē, šobrīd man vēl grūti pateikt. Cerēsim, ka mūsu progress ir bijis ievērojamāks."

  • Ko komandas iekšienē meitenes runā pirms kvalifikācijas turnīra spēlēm? Kādu mērķi pati komanda sev stāda Gruzijā?

"Šogad mums vēl nebija tādu garāku kopīgu nometņu, lai rastos tāda iespēja komandas iekšienē to visu tā kārtīgāk pārrunāt. Līdz šim esam tikušās tikai uz treniņiem un pārbaudes spēlēm nedēļas nogalēs. Arī es personīgi atsevišķi ar meitenēm vēl neesmu par kvalifikācijas ciklu kā īpaši runājusi. Tomēr skaidrs, ka katrai no mums dvēselē ir stimuls un iekšējais uzdevums. Meitenes saprot, kur mūsu komanda var kvalificēties un kas mūs tur sagaida. Protams, tas būtu ļoti nozīmīgs solis mūsu sieviešu futbola attīstībā. Mērķis ir, tāpēc mums jāspēlē un jāuzvar! 

Visu noteiks spēles laukumā. Kā zināms, bumba ir apaļa un katrai komandai ir iespējas. Nedomāju, ka mums izlozē trāpījusies pati spēcīgākā iespējamā grupa. Taču katra spēle sāksies ar rezultātu 0:0. Gruzijā viss būs atkarīgs tikai no mums pašām!"

Intervija ierakstīta 18.02.2017. pēc spēles pret FK “Gintra Universitetas”


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti