2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra pēdējā, desmitajā spēlē, 10. oktobrī Skonto stadionā Rīgā Latvijas valstsvienība guva vienu no rezultatīvākajām uzvarām izlases vēsturē, ar 4:0 pieveicot Andoru. Eiropas zonas B grupas noslēguma tabulā Latvijas izlase ar septiņiem punktiem ierindojās pirmspēdējā, 5. vietā. Divus vārtus spēlē guva Valērijs Šabala, bet pa reizei izcēlās Dāvis Ikaunieks un Igors Tarasovs, kuram tie bija pirmie vārti valstsvienības rindās!

Diskvalifikācijas dēļ spēle gāja secen valstsvienības kapteinim Kasparam Gorkšam, tādējādi viņa karjera izlases rindās apstājās pie 89 spēlēm un pieciem gūtiem vārtiem. Gorkšs pēc šī cikla pavēstīja par karjeras beigām valstsvienībā. Paldies kapteinim par devumu Latvijas futbolā!

Pēc vienas spēles diskvalifikācijas izciešanas valstsvienības starta sastāvā atgriezās RFS malējais aizsargs Aleksandrs Solovjovs un FK Metta/Latvijas Universitāte centra pussargs Dāvis Indrāns. Pirmo spēli šogad izlases kreklā aizvadīja FK Liepāja/Mogo centra pussargs Kristians Damians Torress, kurš pirmo reizi valstsvienībā nospēlēja visas 90 minūtes. Pie pirmās spēles šogad starta sastāvā tika arī Kipras komandas Pafos aizsargs Vladislavs Gabovs. Debija izlases rindās bija RFS centra pussargam Daniilam Ulimbaševam, kurš 81. minūtē nomainīja FK Jelgava pārstāvi Gļebu Kļuškinu, kurš tobrīd jau bija parakstījis līgumu par karjeras turpināšanu tieši RFS.

Latvijas valstsvienība visai ātri izvirzījās vadībā – pēc Gļeba Kļuškina centrējuma skaistus vārtus ar galvu guva Čehijas Vysočina Jihlava spēlējošais uzbrucējs Dāvis Ikaunieks spēles 11. minūtē. Viņam tie bija trešie vārti izlases sastāvā. Pēc tam savu vārdu teica Valērijs Šabala. 19. minūtē viņam no kreisā flanga uz tālo vārtu stabu piespēlēja Aleksandrs Solovjovs, bet 59. minūtē iznāca kolektīvs vārtu guvums – pēc tāla centrējuma uz tālo vārtu stabu Dāvis Ikaunieks nometa bumbu atpakaļ soda laukumā pretī vārtiem RFS aizsargam Kasparam Dubram, kurš uz otru vārtu stabu piespēlēja Valērijam Šabalam, kurš no tuvas distances sita nekļūdīgi. Izlases kreklā Šabalam tagad ir 12 vārti, rezultatīvāko spēlētāju rangā panākot Aleksandru Cauņu un Mihailu Zemļinski, un dalot astoto pozīciju kopējā rezultatīvāko futbolistu sarakstā. Punktu spēlei pielika Vroclavas Slask centra aizsargs Igors Tarasovs pēc Gļeba Kļuškina centrējuma, izceļoties 63. minūtē. Viņam tie bija pirmie vārti 20 spēlēs izlasē.

Kvalifikācijas turnīra beigu tabulā Latvijas valstsvienība ar septiņiem punktiem 10 spēlēs ieņēma pirmspēdējo, 5. vietu. Grupas galvgalī ar 27 punktiem finišēja Portugāles un Šveices izlases, taču 1. vietu ieguva Eiropas čempioni, jo tiem bija labāka gūto un zaudēto vārtu starpība. Izslēgšanas spēlēs Šveice divu spēļu summā ar 1:0 pieveica Ziemeļīriju un arī kvalificējas Pasaules kausa finālturnīram Krievijā.

Pēc cikla beigām Latvijai ir plānotas divas pārbaudes spēles novembrī, Lisabonā tiekoties ar nākamā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra dalībnieci Saūda Arābiju, bet Mitrovicā – ar mājinieci Kosovu.

Aleksandrs Starkovs: Spēles rezultāts ir likumsakarīgs​

UEFA.com: Turnīra tabula un spēļu kalendārs