2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra astotajā spēlē 3. septembrī Skonto stadionā, Rīgā, Latvijas valstsvienība piekāpās tobrīd FIFA reitingā 4. vietā esošajai Šveices izlasei ar 0:3 (0:1).

FOTOGALERIJA. Latvija - Šveice (FOTO - Latvijas Futbola federācija)

Spēle pret B grupas līderi Šveices izlasi, kam kontā bija septiņas uzvaras septiņās spēlēs, secen gāja malējam aizsargam Gintam Freimanim, kurš bija spiests to izlaist diskvalifikācijas dēļ – divas dzeltenās kartītes šajā ciklā. Toties pēc diskvalifikācijas iepriekšējā spēlē Ungārijā starta sastāvā atgriezās centra pussargs Oļegs Laizāns, kurš visās pārējās izlases spēlēs šogad bija izgājis starta sastāvā. Starta vienpadsmitniekā pirmo reizi kopš 2016. gada spēles 1. jūnijā pret lietuviešiem atgriezās centra aizsargs Kaspars Dubra, kurš veidoja centra aizsargu trio kopā ar vārda brāli Kasparu Gorkšu un Ņikitu Koļesovu.

Latvijas valstsvienība ātri zaudēja pirmos vārtus – jau 9. minūtē izcēlās uzbrucējs Hariss Seferovičs, kurš ikdienā pārstāv Lisabonas Benfica. 32. minūtē Šveice ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, taču Kanādā spēlējošais pussargs Blerims Džemaili sita pāri Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Tiesa, Džemaili izcēlās 2. puslaikā, kad Latvijas izlase triju minūšu laikā zaudēja divus vārtus. Ar vārtu guvumu atzīmējās arī Itālijas kluba Milan aizsargs Rikardo Rodrigess.

Spēlē pret šveiciešiem otrās dzeltenās kartītes ciklā nopelnīja aizsargs Aleksandrs Solovjovs un pussargs Dāvis Indrāns, kamdēļ viņiem 7. oktobrī būs jāizlaiž spēle izbraukumā pret Fēru salām. Solovjovs šogad līdz šim visas sešas spēles bija aizvadījis no zvana līdz zvanam! Tikpat daudz šogad spēlējis vienīgi kapteinis Kaspars Gorkšs, kuram mačs pret šveiciešiem bija jau 88. izlasē. Vairāk par viņu izlasē tās vēsturē nospēlējuši tikai deviņi futbolisti.

Pirmo reizi starta sastāvā šogad izlases rindās izgāja uzbrucējs Deniss Rakels, bet pirmo reizi šogad no rezervistu soliņa laukumā nāca Dāvis Ikaunieks.

Pēc astoņām no desmit spēlēm kvalifikācijas B grupā Latvijas valstsvienība arvien ierindojas pēdējā, sestajā, vietā. Nākamās spēles mūsējie aizvadīs 7. oktobrī Fēru salās un 10. oktobrī mājās pret Andoras izlasi.  Abas šīs izlases vēl ir iespējams apsteigt turnīra tabulā, kas arī ir Latvijas valstsvienības mērķis!

UEFA.com: 2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra tabula un rezultāti